عمومی

حضور شهرستان زیرکوه دردومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور

نمایندگان شهرستان زیرکوه در دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور که در تهران درحال برگزاری است حضور یافتند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور از 15 دی ماه در نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافت و شهرستان زیرکوه نیز در این نمایشگاه حضور فعال دارد.
در این نمایشگاه دستگاه های اجرایی مرتبط با خدمت رسانی به روستاها و مناطق عشایری، موسسات خیریه، تولید کنندگان محصولات، صنایع دستی و روستایی تمامی استان ها و شهرستان های کشور، حضور دارند.
عرضه غذاهای سنتی و محلی و اجرای مراسم آیینی در فضای متبوع روستایی «به منزله ایران کوچک در قلب پایتخت» از برنامه های این نمایشگاه چهار روزه است.
ارایه محصولات و توانمندی های استان ها و شهرستانها، نمایشگاه نوآوری ها و ایده های نو، روستای نمادین، چادرهای عشایری در ایل نمادین، نمایشگاه عملکرد دستگاه های ملی، سازمان های مردم نهاد و شرکت های بوم گردی، بخش بین الملل و انجمن دوستی ایران و سایر کشورها، کارگاه های آموزشی، نمایشگاه عکس و سالن پخش فیلم، محوطه مراسم آیینی و بازی های بومی و محلی، سفره خانه و چایخانه سنتی و محوطه بازی کودک نیز از بخش های مختلف این نمایشگاه است.
این نمایشگاه توسط همه دستگاه های اجرایی کشور با محوریت معاونت توسعه روستایی در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود و ساعت بازدید از آن ساعت 10 صبح الی 17 بعدازظهر می باشد.
گفتنی است شهرستان زیرکوه به همراه 9 شهرستان دیگر از استان خراسان جنوبی در این نمایشگاه حضور دارد.
بیشترین مانور نمایندگان شهرستان در این نمایشگاه بر روی محصولات اصلی شهرستان از جمله زعفران،زرشک،عناب و سنگ شجر می باشد که با برند شهرستان زیرکوه عرضه و معرفی می شود.
این نمایشگاه تا 18 دی ماه ادامه دارد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا