عمومی

حضور 140 جهادگر تهرانی در شهرستان مرزی زیرکوه/افزایش 50 درصدی اردوهای جهادی میهمان

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه از افزایش 50 درصدی اردوهای جهادی میهمان در شهرستان مرزی زیرکوه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، سروان کریمی در نشست خبری گروههای جهادی در جمع خبرنگاران با تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر، اظهارداشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و رفع محرومیت از مناطق محروم،سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه شهرستان زیرکوه وظیفه خود دانستنه تا به ندای رهبری در جهت رفع محرومیت لبیک بگوید.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه خاطرنشان کرد:کارهای بسیار خوبی در بسیج سازندگی شهرستان در سطح حوزه های مقاومت برادران و خواهران انجام شده است.
وی ادامه داد: در شش ماه گذشته حدود 600 نفر از بسیجیان عضو حلقه های صالحین شهرستان به اردوهای یک روزه اعزام شده اند که این افراد در عرصه فعالیت های آموزشی، عمرانی و فرهنگی در روستاهای مختلف و محروم شهرستان فعالیت داشته اند.
کریمی بیان داشت: همچنین 76 نفر در قالب سه گروه جهادی به اردوهای 3 روزه اعزام شده اند که این افراد نیز در عرصه های عمرانی و آموزشی در روستاهای پیشبر، مناوند، حاجی آباد و زردان فعالیت کرده اند که ساخت خانه مددجو در شهرک کمیته امداد حاجی آباد، حصارکشی مسجدالنور پیشبر، رنگ آمیزی مسجد پیچکان و مناوندو برگزاری کلاسهای آموزشی در روستای زردن از جمله فعالیت های این گروههای جهادی بود.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه ادامه داد: تعداد 61 نفر نیز به اردوهای جهادی 7 روزه اعزام شده اند که در عرصه های عمرانی، فرهنگی و آموزشی در روستاهای فخر آباد، میرآباد و مناوند فعالیت داشته اند و با استقبال بسیار خوب مردم روستاها مواجه گردید و اکثر مردم خواستار تمدید این اردوها بودند.
وی عنوان کرد: تعداد 70 نفر در قالب اردوهای جهادی 10 روزه در حوزه بسیج دانش آموزی و 20 نفر نیز در حوزه محلات در روستاهای پیشبر،شهر حاجی آباد ،‌مناوند، بشیران،و حوزه علمیه خواهران حاجی آباد به فعالیت های عمرانی، علمی و آموزشی پرداختند.
افزایش 50 درصدی اردوهای جهادی میهمان
کریمی از افزایش 50 درصدی اردوهای جهادی میهمان خبرداد و خاطرنشان کرد: علیرغم همه مشکلاتی که وجود داشت خوشبختانه اردوهای جهادی میهمان در شهرستان زیرکوه در سال جاری 50 درصد افزایش داشت و روحیه این عزیزان جهادگر نیز بسیار بالا و قابل تحسین بود .
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه بیان داشت: این گروهها کارهای زیربنایی بسیار حساب شده ای را با مطالعات دقیق انجام می دهند که از جمله این گروهها گروه جهادی 50 نفره از دبیرستان صنعتی شریف تهران بود که در روستاهای دزگ و گمنج در ایام نوروز در مباحث عمرانی و فرهنگی تلاش کردند و از خدمات این گروه جهادی می توان به ساخت 300 متر کانال آب کشاورزی در روستای دزگ، اجرای فنداسیون و دیوار چینی حسینیه دزگ،ساخت حصار منزل دو نفر از افراد کم بضاعت روستای گمنج،توزیع 300 بسته البسه و 100 بسته مواد غذایی بین محرومان روستاهای دزگ و گمنج بود که تاثیرات بسیار خوبی را در بین مردم داشت.
وی ادامه داد: گروه جهادی 35 نفره شهید ابراهیم هادی از دانشگاه بیرجند نیز در روستاهای پیشبر،‌فخر آباد، بقال و پردان در زمینه های علمی و آموزشی تلاش کرده اند و کلاسهای بسیار خوبی را برای مردم و دانش آموزان این روستاها برگزار کرده اند.
حضور 140 جهادگر تهرانی در شهرستان مرزی زیرکوه
کریمی بیان داشت: همچنین گروه جهادی مخلصین و گروه جهادی میثاق از دانشگاه تهران نیز در شهرستان حضور داشتند و در مجموع قریب به 140 نفر از شهر تهران در قالب ازدوهای جهادی در روستاهای محروم شهرستان زیرکوه در جهت رفع محرومیت زدایی تلاش کرده اند.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه گفت:وقتی انسان وارد روستاهای محروم می شود و تلاش این بزرگواران را می بیند هم استقبال مردم بسیار عالی است و هم خود دانشجویان با وجد اینکه از مناطق بالا شهر تهران در این مناطق محروم حضور می یابند با دید بسیار بالا و روحیه ای بشاش تلاش می کنند و مشکلات مردم را نیز به مراجع بالاتر منعکس می کنند.
کریمی عنوان کرد: نکته ای که در بحث گروههای جهادی این است که این دانشجویان عنوان می کنند ما گوش به فرمان مقام عظم رهبری هستیم و دغدغه این را دارند که فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت رفع محرومیت زدایی عملی شود.
وی از حضور جهادگران و همکاری مردم در این زمینه تشکر کرد و گفت: اکثر کارهای عمرانی که در روستاهای محروم شهرستان انجام می شود با حضور و مشارکت مردم صورت می گیرد که این در پیشرفت کار تاثیر بسزایی دارد وجای تقدیر دارد.
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه تاکید کرد: علیرغم تمام مشکلاتی که در شهرستان با آن مواجه بوده ایم و بضاعت اندکی که در زمینه تامین وسیله نقلیه و .. داشته ایم باز هم اعلام کرده ایم که اگر 10 گروه جهادی دیگر هم در شهرستان حضور یابند ما استقبال می کینیم و پذیرای این عزیزان هستیم.
کریمی عنوان کرد: انتظار ما از گروههای جهادی این است که این محرومیت شهرستان زیرکوه را حتما انعکاس دهند چون نیاز است تا همه در راه حل مشکلات مردم تلاش نمایند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا