عمومی

حقوق بشر آمریکایی به دست آل سعود در یمن انجام می شود.

امام جمعه زیرکوه گفت: کسانی که خود را مدعی حقوق بشر می دانند امروز حقوق بشر آمریکایی را در یمن اجرا می کنند.

به گزارش زیرکوه نیوز؛حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد اظهارداشت: روز جمعه یکی از اعیاد مسلمانان است و روزی است که خداوند درهای آسمان را در این روز به روی بندگان خود باز می کند.
امام جمعه زیرکوه خاطرنشان کرد: خداوند متعال کار خیر را در روز جمعه چندین برابر می کند و هر کس می خواهد کار خیر انجام دهد آن را به روز جمعه موکول کند.
مرتضائی نیا با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه، تصریح کرد: نماز جمعه یکی از برکات انقلاب است که اثر گذاری آن هم در داخل مرزها و هم در خارج از مرزها قابل لمس و مشاهده است.
خطیب جمعه زیرکوه ادامه داد: در نماز جمعه هم بصیرت وجود دارد ، هم روشنگری و هم موضع گیری و هم به مشکلات مردم رسیدگی می شود و اگر امروز دشمن از انقلاب ما می ترسد از همین نماز جمعه هاست که به برکت انقلاب اسلامی و خون پاک شهدا در اکثر نقاط ایران اقامه می شود.
وی با بیان اینکه یکی از اثرات تریبون نماز جمعه توجه به حل مشکلات مردم است، تصریح کرد: آنچه تاکنون در توان من به عنوان امام جمعه شهرستان بوده است کوتاهی نکرده ام و از حق مردم دفاع نموده و مشکلات مردم را به گوش مسولان رسانده ام.
مرتضائی نیا با اشاره به سالروز حادثه اسفناک تخریب قبور ائمه بقیع توسط وهابیت،خاطرنشان کرد: تنها راه مقابله با استکبار جهانی همین استکبارستیزی و نفرت از استکبارجهانی است.بیش از 90 سال است که این حادثه قلوب مسلمانان و دوست داران اهل بیت را محزون کرده است.
وهابیت نیرنگ اجانب برای نابودی اسلام است
خطیب جمعه زیرکوه تاکید کرد: وهابیت مروج فرهنگ آمریکایی است و این فرقه ظالم دست پرورده آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی است که اولین اقدام آنها تفرقه بین مسلمانان است.
مرتضائی نیا بیان داشت:وهابیت به رهبری استکبار به دنبال از بین بردن وحدت مسلمانان است . مردم باید هوشیارباشند و درسالروز تخریب قبور ائمه بقیع به سوگ بنشینند و با حضور در اجتماعی عظیم نمادی از وحدت مسلمانان را به نمایش بگذارند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز عید فطر، گفت: تاکید مقام معظم رهبری بر این بود که مذاکرات هسته ای به معنای عادی سازی روابط با آمریکا نیست .
امام جمعه زیرکوه افزود: بعضی ها فکر می کنند با این مذاکرات و این متنی که نوشته شده است ، پایان راه فرارسیده ، اما این پایان راه نیست و این راه هنوز ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: برخلاف تصور عده ای که خیال می کنند ایران اسلامی با این مذاکرات دست از استکبار ستیزی برداشته و دوران استکبارستیزی رو به پایان است اعلام می کنم که استکبار ستیزی همچنان ادامه داردواین خیال خیالی باطل است.
حقوق بشر آمریکایی به دست آل سعود در یمن انجام می شود.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به جنایات آل سعود در یمن ،بیان داشت: کسانی که خود را مدعی حقوق بشر می دانند امروز حقوق بشر آمریکایی را در یمن اجرا می کنند.
مرتضائی نیا تصریح کرد: آل سعود جنایت زیادی را در یمن مرتکب شده اند و صدها مدرسه و کارخانه و مسجد و حسینه و تاسیسات زیرساختی را منهدم کرده اند و این درحالی است که سازمانهای بین المللی در این خصوص سکوت کرده اند.
وی سکوت مجامع بین المللی در مقابل جنایات آل سعود را سکوت مرگبار نامید وخاطرنشان کرد: از سازمانهای بین المللی و دولت های عربی که دم از انسانیت و حقوق بشر و اسلام می زنند تعجب می کنم که در مقابل این فجایع انسانی سکوتی مرگبار کرده اند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا