عمومی

حوزه قضائی زیرکوه کمترین میزان زندانی در استان را دارد

رئیس دادگستری زیرکوه با بیان اینکه حوزه قضائی زیرکوه کمترین میزان زندانی در سطح استان را دارد،گفت:بیشترین زندانیان ما در سطح استان مربوط به پرونده های مواد مخدر هستند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،هادی اکبرزاده در دیدار کارکنان دادگستری زیرکوه با امام جمعه شهرستان با تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضائیه و گرامی داشت یاد و خاطر شهید بهشتی،اظهارداشت:با توجه با شعار سال جاری که به نام اقصاد مقاومتی،تولید و اشتغال نامگذاری گردیده قوه قضائیه اهتمام ویژه ای در جهت حل مشکلات تولیدی جامعه در دستور کار قرار داده است.
رئیس دادگستری زیرکوه خاطرنشان کرد: متاسفانه یکی از مشکلات عدیده ای که در دادگستری با آن روبرو هستیم دعاوی متعدد چک و دعاوی متعدد حقوقی است و برگشت میلیون ها فقره چک در سال یک فاجعه برای اقتصاد کشور محسوب می شود.
وی اذعان داشت:در دادگستری زیرکوه دعاوی چک به سرعت رسیدگی می شود و در این جهت به اقتصاد مقاومتی کمک می شود.
اکبرزاده ادامه داد: یکی از کارهایی که در بحث صرفه جویی در بار هزینه های مالی قوه قضائیه و دستگاههای حاکمیتی انجام شده است ،بحث ابلاغ الکترونیکی است که یک مساله کلان بسیار بزرگ است.
رئیس دادگستری زیرکوه گفت:کلیه مراجعین به دادگستری در سامانه ابلاغ الکترونیکی ثبت نام می کنند و کلیه ابلاغ ها را می توانند به صورت الکترونیکی مشاهده کنند که این امر میلیونها تومان صرفه جویی به همراه خواهد داشت.
وی با اشاره به راه اندازی دفاتر خدمات قضائی به عنوان بدنه ای جدید از دستگاه قضا،تصریح کرد:راه اندازی این دفاتر می تواند مراجعه به دستگاه قضایی را راحت تر و سهل تر کند و قسمتی از خدمات قضائی توسط این دفاتر انجام می شود.
اکبرزاده با بیان اینکه اولین جرم اتفاق افتاده در شهرستان رانندگی بدون گواهینامه است،بیان داشت: یکی از دلائل این امر نبود مراکز اعطای گواهینامه در شهرستان زیرکوه است و امیدواریم به زودی این کار انجام شود.
رئیس دادگستری زیرکوه با اشاره به قانون جدید آئیین دادرسی ،گفت: در این قانون برخی از مجرمین به انجام خدمات و همکاری با ادارات و نهادها و گذراندن برخی دوره ها محکوم می شوند که این امر هم باعث کاهش زندانیان و هم باعث رضایت مردم شده است.
وی به اقدامات دستگاه قضائی در شهرستان زیرکوه اشاره کرد و خاطرنشان کرد:بیشترین مجازاتی که در دادگستری زیرکوه انجام می شود از جهت میزان مجازات،در بحث مواد مخدر است اما با توجه به قانون جدید برخی متهمین به جای زندان رفتن به کارگری در مکانهای مختلف محکوم می شوند که این امر در جهت کاهش سنگینی مجازات است.
کمترین زندانی در سطح استان
رئیس دادگستری زیرکوه با بیان اینکه حوزه قضائی زیرکوه کمترین میزان زندانی در سطح استان را دارد،گفت:بیشترین زندانیان ما در سطح استان مربوط به پرونده های مواد مخدر هستند.
وی تصریح کرد:در مورد جرائم غیر عمد و محکومین مالی با توجه به همکاری که با نهادهای دیگر داریم ،همکاری گسترده ای صورت می گیرد و بسیاری از زندانیان آزاد می شوند.
به کمک یک کانال تلگرامی دو زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند
اکبرزاده خاطرنشان کرد:در ایام ماه مبارک رمضان به کمک یک کانال تلگرامی زیرکوه و مبلغی که از طریق اعضای این کانال در جهت آزادی جرائم غیر عمد شهرستان،جمع آوری شد محکوم مالی درایام لیالی قدر در شهرستان قاین آزاد شدند.
رئیس دادگستری زیرکوه به مشکلات حوزه قضائی زیرکوه اشاره کرد و گفت:نبود پزشکی قانونی یکی از این مشکلات در جهت رسیدگی بهتر و سریعتر و دقیق تربه پرونده هاست.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا