عمومی

خبرنگاران پرچمداران تولید امنیت در اذهان عموی هستند

فرمانده انتظامی زیرکوه با بیان اینکه خبرنگاران پرچمداران تولید امنیت در اذهان عمومی هستند،خاطرنشان کرد:خبرنگاران یاوران پلیس و مهمترین پل ارتباطی این نهاد با جامعه محسوب می شوند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، سرهنگ جواد بخشی در دیدار با خبرنگاران شهرستان زیرکوه ضمن تبریک روز خبرنگار اظهارداشت:حرفه خبرنگاری یک رسالت خطیر ، حساس و مهم در جامعه است که اهمیت آن بر هیچکس پوشیده نیست.
فرمانده انتظامی زیرکوه با بیان اینکه خبرنگاران پرچمداران تولید امنیت در اذهان عمومی هستند،خاطرنشان کرد:خبرنگاران یاوران پلیس و مهمترین پل ارتباطی این نهاد با جامعه محسوب می شوند.
وی اذعان داشت: مهمترین موضوعی که پلیس در بحث مردم داری دنبال می کند، بحث پیشگیری اجتماعی است که این یکی از مسائل مهمی است که خبرنگاران می توانند در این راه با پلیس همکاری داشته باشند و می توان از ظرفیت خبرنگاران در این راه بهره گرفت.
سرهنگ بخشی ادامه داد: وقتی در جامعه آگاهی بخشی انجام گیرد و اطلاع رسانی درست صورت گیرد منجر به پیشگیری می شود که این پیشگیری از اهداف بزرگ نیروی انتظامی است.
فرمانده انتظامی زیرکوه با بیان اینکه انتشار برخی اخبار می تواند باعث تشویش اذهان عمومی در جامعه شود، گفت:خبرنگاران باید با هوشمندی و دقت در راستای افزایش امید و نشاط اجتماعی گام بردارد و تلاش کند.
وی بیان داشت: مهمترین موضوعی که خبرنگاران باید به آن توجه کنند، تعهد، امانتداری در انعکاس اخبار است که همیشه خبرنگاران سرلوحه کار خود دارند و خواهند داشت و می تواند بستر را برای امنیت اجتماعی و پیشگیری از جرائم فراهم کند.
بخشی با بیان اینکه خبرنگاران بازوان توانمند پلیس در راستای آگاهی بخشی به مردم و جامعه در راستای پیشگیری ازجرائم هستند، گفت: مرزی بودن شهرستان زیرکوه می طلبد تا خبرنگاران این شهرستان با هوشمندی و دقت با تعامل و هماهنگی با پلیس گام بردارند تا روز به روز بتوانیم در بحث اگاهی بخشی به مردم در حوزه های مختلف تلاش کنیم.
در این دیدار خبرنگاران شهرستان زیرکوه از مشکلات و خواسته های صنفی خود سخن گفتند که از جمله آن عدم استقرار پلیس فتا در شهرستان بود.
خبرنگاران با بیان اینکه برای ثبت کانال های تلگرامی خود در پلیس فتا باید به مرکز استان بروند درخواست استقرار نمایندگی فتا در شهرستان را مطرح کردند .
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان زیرکوه نیز در پاسخ به این درخواست گفت : در اولین فرصت مشکل ثبت کانال های خبری در سیستم پلیس فتا را پیگیری خواهیم کرد تا خبرنگاران مجبور نشوند به استان مراجعه کنند.
وی درباره نمایندگی فتا در شهرستان هم افزود : فعلا شهرستان های پر جمعیت در اولویت هستند اما تلاش ما این است که مشکلات شهرستان همین شهرستان حل شود.
در پایان این دیدار از زحنات خبرنگاران زیرکوه توسط فرماندهی انتظامی شهرستان، تقدیر شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا