عمومی

خط انقلاب ،خط مسجد است/ مردم در تشییع جنازه شکوهمند آیت الله هاشمی حرف های خود را به دنیا مخابره کردند

فلاحتی با اشاره به رحلت آیت الله هاشمی ،گفت: مردم در تشییع جنازه شکوهمند ایشان حرف هایی داشتند که به دنیا مخابره کردند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،فرهاد فلاحتی ظهر امروز در جمع هيات امنا،خادمين و روحانيون مساجد شهرستان زیرکوه اظهارداشت:انقلاب اسلامی ایران برخواسته از دل مساجد است ودر سرگذشت انقلاب خط مسجد خط پررنگی است که گم نمی شود.
نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انقلاب ما چون حکومت اسلامی است از مسجد و منبر شروع شد و مهمترین تکیه گاه مردم مراجع و مجتهدین بودند.
وی با بیان اینکه خط انقلاب ،خط مسجد است ،اذعان داشت:هر جا لطمه و صدمه ای می خوریم به خاطر دور شدن از فضای مسجد است و مسجدی که در اندیشه های پیامبر مکرم اسلام در روایات و احادیث تاکید شده و مؤمنین را به حضور در مساجد توصیه کردند شاخصه ها و شاکله هایی دارد.
فلاحتی ادامه داد:از مجموع روایات و احادیث آنچه برون می آید این است که مسجد محل وحدت مسلمین است چرا که همه ما رو به یک قبله می ایستیم و رو به کعبه نماز می خوانیم بنابراین جایی برای دوگانگی و تبعیض نیست.
نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ،خاطرنشان کرد:در مسجد هسته های اولیه انقلاب ایجاد شد و بعد از آن کانونهای عظیم معنوی در مساجد رونق گرفت نکند ما از این فضاها استفاده مفید نکنیم و مساجد در ذهن ما به مکانهای تشریفاتی تبدیل شود و حضور در آن رنگ و بوی ریا بگیرد.
وی تاکیدکرد:برای نگهداری این مساجد افرادی لازم است که اولین اولویتشان خدااست و بخاطر خدا خیلی از ناملایمات را تحمل می کنند و جذب جوانان و جذب مردم را مدنظر دارند.
فلاحتی با بیان اینکه مساجد مراکز فرهنگی و عملیاتی بوده است،بیان داشت:این که رهبر معظم انقلاب بحث قرارگاه فرهنگی را در مقابل هجوم استکبار مطرح می کند،یک نقطه عطف و مهم در مساجد وجود دارد و در مسجد است که باید جوانان از نقشه های دشمنان مطلع شوند.
نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:مساجد ما باید هم از لحاظ فضای محیطی و هم به لحاظ فضای معنوی باید جذاب باشد و حق هم همین است.
وی از خادمین مساجد خواست:ارتباط خود را بایکدیگر و روحانیت فراوان داشته باشید و مسجد محوری برای رفع اختلافات و دوگانگی ها باشد و سعی شود مسجد قرارگاه فرهنگی و نماد فرهنگی ما باشد.
فلاحتی با اشاره به رحلت آیت الله هاشمی ،خاطرنشان کرد: مردم در تشییع جنازه شکوهمند ایشان حرف هایی داشتند که به دنیا مخابره کردند.
وی با بیان اینکه انسانهایی که وارد دنیای سیاست می شوند ابعاد مختلف شخصیتی دارند،گفت:نباید افراد را فقط از یک دید نگاه کنیم و آقای هاشمی نیز به عنوان نیرویی دلسوز،زحمت کش و در خط انقلاب در قبل از انقلاب تا سال 57 و بعد از آن به عنوان مبارزی نستوه در کنار رهبر معظم انقلاب تلقی میشود و این را در فرمایشات مقام معظم رهبری هم می توان دید.
فلاحتی اذعان داشت:تجلیل از این شخصیت ها که برای انقلاب تلاش کردند و زحمت کشیدند وظیفه همه ماست اما حضور مردم برای این قدردانی است و دلیل این نیست که برخی از عملکردهای منفی و اشتباهی که در طول تاریخ و زندگی ایشان بوده نادیده گرفته شود.
نماینده مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت:خیلی از مسائل و موضع گیری های ایشان رهبری را ناراحت کرد و باعث تنش در اجتماع شد و خیلی از سکوت ها بودکه باعث رنجش در خانواده شهدا و ایثارگران شد.
وی ادامه داد:حضور مردم به خاطر تایید حضوری است که رهبر معظم انقلاب از شخصیت ایشان دارند و آیت الله هاشمی به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از جانب رهبر معظم انقلاب تعریف می شوند و نباید خدای ناکرده فوت عالمی مثل ایشان باعث انشقاق وتفرقه در بین صفوف مردم شود.
فلاحتی خاطرنشان کرد:همین پیام بود که باعث شد همه گروه ها چه گروههای منتقد قوی ایشان در دهه هفتاد و چه منتقدین جدی بعد از فتنه 88 همه به تبعیت از مقام معظم رهبری در مراسم شرکت کنند و یک کلمه اختلافی هم نباشد و این ارزش نظام است که مردم می دانند با اشاره رهبرشان چه اقدامی انجام دهند.
وی تصریح کرد:در مقابل دشمن درجه یک نظام یعنی آمریکای جهانخوار،رژیم منحوس صهیونیستی وایادی استکبار ما ید واحده هستیم و اگر اختلافاتی در مباحث داخلی کشور داشته یا داریم خودمان با هم حل می کنیم .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا