عمومی

خیانت آشکاردربرجام درس عبرتی برای اعتمادکنندگان به آمریکاباشد

امام جمعه اسفدن گفت: خیانت آشکار آمریکا در برجام باید درس عبرتی برای کسانی باشد که به دشمن اعتماد کردند .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز از اسفدن،حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته ضمن تشکر از حضور مردم در جلسه گرامیداشت مرحوم آیت الله هاشمی ،باتسلیت ارتحال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین انقلاب امام و رهبری را به مقام معظم رهبری و مردم بصیر و انقلابی که ارادت خود را به این روحانی مجاهد نشان دادند گفت:تشییع پیکر آن مرحوم به اعتراف دوست و دشمن نمایش وحدت ملت ایران بود .
امام جمعه اسفدن بیان داشت: این حضور پیوند عمیق مردم با نظام و ولایت رهبری را به نمایش گذاشت و به طور قطع این اتحاد و انسجام جبهه خناسان و دشمنان خارجی و ضد انقلاب را خشمناک کرد.
وی گفت: دشمن می خواست مرحوم هاشمی را هم مانند منتظری از رهبری و نظام جدا و در مقابل نظام و رهبری قرار دهد که بحمدالله با درایت حکیمانه رهبر فرزانه و انتخاب ایشان به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و ارادت مرحوم هاشمی به رهبری موفق نشد .
حجت الاسلام عبدالهی در بخشی دیگر از سخنان خود به 26 دی ماه سالروز فرار شاه خائن از کشور اشاره کرد و افزود: 26 دی ماه یاد آور فرار شاه از ایران و آغاز دوره ای 15 روزه است که با ورود امام به ایران پیروزی انقلاب و خاتمه رژیم سلطنتی در ایران محقق شد.
وی با بیان اینکه مردم با وحدت ،اتحاد ، انسجام و رهبری مرجعیت توانستند ریشه استبداد را در ایران بخشکانند و این فرزند نا خلف ملت را به اربابش ملحق کنند اظهار داشت: امروز هم باید گفت کسانی که می خواهند با نظام و انقلاب دشمنی بورزند و خطوط قرمز نظام را بشکنند و خلاف خط ولایت عمل کنند بدانند آنها هم در نزد ملت ایران جایی ندارند و این ملت آنها را هم به اربابانشان ملحق خواهند کرد.
خطیب جمعه اسفدن با تاکید بر اینکه تا آخرین لحظه حیات خود از آرمان های امام و ولایت فقیه دفاع خواهیم کرد تصریح کرد: ما هم همانند امام راحل تحت فرماندهی مقام عظمای ولایت جلوی تمامی مستکبران و زورگویان جهان خواهیم ایستاد و از انقلاب و خون شهداء دفاع خواهیم کرد.
حجت الاسلام عبدالهی در ادامه به دیدار مردم قم با رهبری به مناسبت 19 دی ماه اشاره کرد وگفت: اقتدار کشور به چهار عامل ایمان و معرفت دینی ،قدرت علمی ،اقتصاد مقاوم و حفظ عزت ملی بستگی دارد و وظیفه همه ما حفظ عوامل اقتدار ملی کشور می باشد.
وی خیانت آشکار مسئولان آمریکا در برجام را از دیگر محور های مهم سخنرانی رهبری دانست و افزود: خیانت آشکار آمریکا در برجام باید درس عبرتی برای کسانی باشد که به دشمن اعتماد کردند .
امام جمعه اسفدن تصریح کرد: نشستی که نمایندگان کشورمان با نمایندگان گروه 1+5 در اعتراض به تحریم های کنونی داشتند ،هیچ دستاوردی جز همان وعده های پوچ قبلی را نداشت و دوباره همان وعده هایی را دادند که وزیر امور خارجه برای آنها اظهار ندامت کرده بود.
وی با بیان اینکه دشمن با وعده های خود ،آن باطن خبیث خود را آشکار کرد و گفتند که بر ایران سخت بگیرید و تحریم ها را حفظ کنید که با این روش می توان از ایران امتیاز گرفت افزود: تا چه موقع باید به لبخند و وعده های دروغین دشمن اعتماد کرد .
حجت الاسلام عبدالهی با اشاره به اینکه رهبری در طول مذاکرات مکررا فرمودند که اینها بد عهد و دروغگو هستند گفت:یک سال از اجرای برجام گذشته است در حالی که دشمن مجددا تحریم و تمدید کرد و باز می گویند شما نگران قانون آیسا نباشد ما اعمال و اجرایی نخواهیم کرد .
وی با بیان اینکه دشمن خوب می فهمد که چه انجام می دهد افزود: دشمن برخی از نهاد های انقلابی و عوامل اقتدار ملی ما را نشانه رفته و به بهانه های مختلف به سپاه ، بسیج و شورای نگهبان حمله می کند .
خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه دشمن می خواهد قوء قضائیه ما را ضعیف جلوه دهد گفت: ما قوه قضائیه قوی و مستقل می خواهیم که بتواند در مقابل زالو صفتان و مفسدان اقتصاد کشور بایستد.
سالروز انتصاب امام خامنه ای به امامت جمعه تهران از سوی امام راحل (ره) ، سالروز شهادت نواب صفوی و یارانش و روز هوای پاک از دیگر محور های سخنرانی امام جمعه اسفدن بود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا