عمومی

درجامعه ای که زکات داده نشود، بارندگی و نشاط در کشاورزی نخواهد بود

امام جمعه زیرکوه گفت:درجامعه ای که زکات داده نشود، بارندگی و نشاط در کشاورزی نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا صبح امروز در ستاد زکات شهرستان زیرکوه، اظهارداشت:با روحیه همکاری که بین مسئولین و اعضای ستاد زکات شهرستان زیرکوه وجود دارد، در بحث زکات نسبت به سال گذشته 100 درصد پیشرفت داشته ایم .
امام جمعه زیرکوه خاطرنشان کرد:شهرستان زیرکوه مردمان بسیار خوب و همیشه در صحنه ای دارد و با وجود اینکه خشک سالی های پی در پی کمر مردم را شکسته است، اما با مناعت طبعی که دارند در کارهای خیر مشارکت دارند که جای تقدیر دارد.
حجت الاسلام مرتضائی نیا با بیان اینکه بحث زکات باید نهادینه شود، گفت:علما و روحانیون باید در منابر و سخنرانی های خود به بحث اهمیت زکات بپردازند چون جامعه ای که زکات نپردازد، در آن بارندگی نیست و نشاط در کشاورزی وجود ندارد.
وی ادامه داد:چقدر آیه و روایت در مورد زکات وجود دارد اما برخی اوقات به این روایات کمتر عمل می شود.
امام جمعه زیرکوه بیان داشت:جامعه ای که در آن طبق حکم خداوند عمل نشود، خداوند نورانیت و برکت را از آن جامعه می گیرد و با گناه فحشا دردهای جدید وارد جامعه می شود،همراه با گناه اقتصادی ،قحطی به جامعه ورود پیدا می کند ، اگر عهد خداوند زیرپا گذاشته می شود، ظالم به جامعه ورود می کند و درجامعه ای که زکات داده نشود، بارندگی و نشاط در کشاورزی نخواهد بود.
حجت الاسلام مرتضائی نیا گفت:خداوند زکات را برای فقرا قرار داده است تا بوسیله آن برخی از نیازهای نیازمندان مرتفع شود و خداوند متعال موضوع زکات را هدف دار قرار داده است.
وی خاطرنشان کرد:همه ما مامور هستیم و باید در امر زکات همه همت کنند تا با کمک همدیگر و همراهی همدیگر پیشرفت قابل ملاحظه ای در امر زکات در شهرستان زیرکوه داشته باشیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا