عمومی

درولایت مداری کسانی که دم ازآشتی ملی می زنندبایدشک کرد

حجت الاسلام و المسلمین عبدالهی گفت : کسانی که از آشتی ملی دم می زنند باید در ولایت مداری آنها شک کرد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام عبدالهی خطیب جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه اسفدن ضمن تشکر از حضور با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن به دیدار امام خامنه ای با مردم تبریز اشاره کرد و بیان داشت: این روزها روزنامه های زنجیره ای مباحثی تحت عنوان آشتی ملی راه انداختند که اینها معنایی ندارد
وی گفت : مگر مردم باهمدیگر قهرند؟ مردم که با هم متحد هستند ، مردم با آن کسان قهرند که روز عاشورا آمدند و و در وسط خیابان جوان بسیجی را کتک زدند.
حجت الاسلام عبدالهی با بیان اینکه کسانی که از آشتی ملی دم می زنند باید در ولایت مداری آنها شک کرد اظهار داشت : اگر این آشتی ملی می خواهد بین مردم با مردم صورت بگیرد،مردم که در نه دی و 22 بهمن نشان دادند که یک دل و یک صدا با وحدت و انسجام پشت سر رهبری حرکت می کنند.
وی همچنین ضمن اشاره به اینکه اگر هم این آشتی ملی می خواهد بین مردم و ولایت صورت بگیرد افزود: مگر کسی با ولایت قهر می کند مگر امام راحل نفرمودند ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است مگر کسی با خدا و رسولش و امام (ره) قهر می کند.
خطیب جمعه اسفدن عنوان کرد: اگر از ولایت خدا بیرون رفتید و ولایت ائمه کفر و شیطان را پذیرفتید توبه کنید که خداوند می فرماید “توبه کنید شاید توبه شما نزد خدا قبول شود اگر جبران کردید”
وی یادآور شد : هر گاه کشور،یک قدرت و پیروزی در منطقه بدست می آورد و یا مردم با حضور خود همانند شرکت در انتخابات 88 و یا حضور در راهپیمایی 22 بهمن امسال خوار چشم دشمنان می شوند این نو کران آمریکا و اسرائیل در تعضیف حضور مردم وارد می شوند .
امام جمعه اسفدن گفت: مردم ما نه ولایت شعارند و نه ضد ولایت بلکه این را ثابت کرده اند که ولایت مدارند و اگر شما وطن فروشان و فتنه گران بگذارید مردم با انقلاب و رهبری هستند و نیازی به نسخه آشتی ملی منافقانه و خائنانه شما ندارند.
وی گفت: امروزه بعضی می خواهند روحی تازه به جسد متلاشی شده فتنه گران بدهند، لذا با فرمول آشتی ملی به صحنه آمدند که قصدشان ادامه فتنه و با این مسائل می خواهند افکار عمومی مطالبات اقتصادی و معیشتی خود را فراموش کند
خطیب جمعه اسفدن در ادامه به سه شنبه 3 اسفند سالروز کودتای انگلیس رضا خان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: علت انتخاب رضا خان توسط انگلیس در کودتای سال 1299 این بود که او را یک مهره خوبی برای سیاست های خود می دیدند
وی گفت: رضا خان برای اینکه در دل مردم نفوذ پیدا کند در مجالس مذهبی شرکت و خودش حتی هیئت مذهبی راه می انداخت.
امام جمعه اسفدن با بیان اینکه رضا خان پس از صاحب شدن حکومت ،عملی کردن فرامین ارباب خود یعنی مبارزه با اسلام و تضعیف روحانیت را شروع کرد تصریح کرد: با این کار می خواستند روحانیت و سیاست را از مردم جدا تا به این وسیله بتوانند سرمایه مملکت را چپاول کنند و امروزه هم هر چه مانع رسیدن آنها به خواسته های نا مشروع شان باشد مبارزه می کنند فلذا باید از گذشته درس عبرت گرفت و در مقابل نقشه های آنها هوشیار بود .
حجت الاسلام عبدالهی در پایان به اظهارات برخی مسئولین استانی که با روح انقلاب و شهداء و امام بیگانه هست اشاره کرد و بیان داشت: یک روز مباحث یادواره های شهدا را مطرح می کنند و یک روز اشک تمساح برای قشری از جامعه می ریزند و امروز هم فرهنگ و آداب و عادات مبتذل خودشان را به رخ ما می کشند .و به مقوله های ورود پیدا می کنند که به آنه مربوط نمی شود .
وی با تاکید توجه بیشتر مسئولین به ارزشهای دینی افزود: مردم ما مومن و متدین هستند و این حرفها قلب خانواد ه های شهدا و مومنین را به درد می آورد و از این گفتار مسئولین پرهیز کنند

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا