عمومی

در حوزه ترافیک زیرکوه،بحث آموزش مغفول مانده است

در بحث اعمال قانون و تخلفات رانندگی در سطح شهر آن چیزی که بیشتر به چشم می خورد این است که امر آموزش رانندگی در سطح شهرستان، مغفول مانده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، سرهنگ سید رضا حسینی در شورای ترافیک شهرستان زیرکوه،‌اظهارداشت:مشکلات حوزه تراافیکی در شهرستان بسیار زیاد است و نباید انتظار داشته باشیم با وجود این مشکلات، رانندگی درستی از طرف مردم انجام بگیرد.
فرمانده انتظامی زیرکوه با بیان اینکه سرریز همه مشکلات نباید به حوزه پلیس ارجاع داده شود، گفت:باید کار در همه حوزه ها دنبال شود تا ما بتوانیم با اقدامات زیرساختی و در کنار آن بحث فرهنگ سازی برای مشکلات چاره اندیشی بکنیم.
وی خاطرنشان کرد:در بحث اعمال قانون و تخلفات رانندگی در سطح شهر آن چیزی که بیشتر به چشم می خورد این است که امر آموزش رانندگی در سطح شهر، مغفول مانده است و یکی از مشکلات اصلی حوزه شهرستانی ما در بحث ترافیک همین موضوع است.
حسینی با بیان اینکه در بحث ترافیک و رانندگی ایمن، یک مولفه ای نیست، گفت: اگر همه مولفه ها از قبیل زیرساخت ها،‌آموزش و ….را در کنار هم ببینیم قطعا مفید و تاثیر گذار خواهد بود اما اگر هر کدام از این مولفه ها را حذف کنیم، فشار مضاعفی بر پلیس وارد خواهد شد.
فرمانده انتظامی زیرکوه اذعان داشت: نگاه پلیس این است که صرفا برخورد با متخلفین ایجاد آرامش نمی کند و از طرفی مردم نیز از پلیس انتظاراتی دارند و وقتی زیرساخت ها آماده نباشد قطعا حادثه ایجاد می شود.
فرمانده انتظامی زیرکوه با اشاره به درخواست های مردمی مبنی بر مشکل ترافیک در کوچه داروخانه، گفت: نگاه مردم بیشتر نگاه و دیدگاه شخصی خودشان است نه نگاه ترافیکی و نگاه شهری و از طرفی خواسته مردم هم نباید نادیده گرفته شود .
حسینی بیان داشت:برای یک طرفه کردن این مسیر مشکلاتی وجود دارد که باید با یک خرد جمعی در این مورد تصمیم گیری شود.
وی تاکید کرد:همه موضوعات مربوط به حوزه ترافیک چه در حوزه راه و چه در حوزه شهری باید در شورای ترافیک مطرح شود و برای آن تصمیم گیری شود چون خیلی از مشکلاتی که الان وجود دارد و برخی از آنها به سمت پلیس سرریز می شود،ناشی از سرریز اقداماتی است که در حوزه های دیگر اتفاق می افتد.
فرمانده انتظامی زیرکوه با بیان اینکه قرار دادن پلیس در مقابل مردم، پسندیده نیست،گفت:پلیس هم متعلق به همین مجموعه نظام است و مجموع اقدامات باید به طوری باشد که همه مسائل در کنار هم اثرگذار باشد.
حسینی تاکید کرد: باید بحث آموزش و آگاه سازی جدی تر گرفته شود و تاکید ما در بحث آموزش این است که از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب برسیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا