عمومی

در صورت ارائه مدارک،آماده تحت پوشش قرار دادن حلیم خان هستیم

مدیر کمیته امداد زیرکوه پس از دیدار با پیرمرد 90 ساله اهل روستای محمد آباد، گفت:در صورت داشتن مدارک هویتی ،آماده تحت پوشش قرار دادن حلیم خان هستیم

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، پس از انتشار شرح زندگی حلیم نهتانی پیرمرد تنهای ساکن روستای محمد آباد شهرستان زیرکوه در پایگاه خبری زیرکوه نیوز، تلاشها برای کمک به این پیره مرد تنها که از گرفتن یارانه محروم است و تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیز نیست ،‌آغاز شد.
مدیر کمیته امداد زیرکوه یکی از مدیرانی بود که بریا پیگیری وضعیت این پیره مرد تنها به دیدار او رفت و از نزدیک با شرح حال وی آشنا شد.
در این دیار یک سبد غذایی به ارزش تقریبی 2 میلیون ریال نیز از طرف کمیته امداد تقدیم حلیم خان گردید.
فارابی پس از این دیدار در گفت و گو با زیرکوه نیوز،گفت:کمیته امداد زیرکوه این آمادگی را دارد تا این پیرمرد تنها و نیازمند را تحت پوشش قرار دهد.
وی با بیان اینکه ما هر کاری از دستمان برآید کوتاهی نخواهیم کرد، گفت: تحت پوشش قرار دادن وی نیازمند داشتن مدارک هویتی است و اگر این مدارک ارائه شود در اسرع وقت نسبت به تحت پوشش قرار دادن وی اقدام خواهیم کرد.
احراز تابعیت منوط به نظریه شورای تامین است
مدیر اداره ثبت احوال زیرکوه نیز با بیان اینکه بررسی برای مدارک حلیم نهتانی از طرف این اداره صورت گرفته است و اسنادی با این هویت در هیچ یک از ادارات ثبت احوال پیدا نشده است.
زنگویی خاطرنشان کرد:راهکارهای قانونی به اطرافیان این پیرمرد ارائه شده است و باید تاییدات از ادارات نیروی انتظامی و اطلاعات گرفته شود و تاییدیه نیروی انتظامی منوط به آزمایش DNA می باشد.
وی با بیان اینکه ادارات دیگر نیز پیگیر این موضوع هستند،‌گفت: ما آماده همکاری با این پیرمرد هستیم اما احراز تابعیت منوط به نظریه شورای تامین است و در صورت احراز تابعیت صدور شناسنامه از نظر این اداره مانعی نخواهد داشت.
حلیم نهتانی پیرمرد تنهایی است که در روستای محمد آباد زیرکوه زندگی می کند و علیرغم محرومیت و نداری تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی قرار ندارد و از گرفتن یارانه نیز محروم است.
گزارش زندگی حلیم خان را اینجا بخوانید

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا