عمومی

دشمن شناسی از مصادیق بصیرت و لازمه هر فرد مسلمان است

مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی حوزه تولیت آستان قدس رضوی گفت: شناخت ولی، دشمن شناسی و شناخت تکلیف و عمل به آن از مصادیق بصیرت است که لازمه هر فرد مسلمان است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام عباس فرازی نیا در همایش تبیین نقش و توانمندی های ایل بهلولی در زیرکوه با بیان اینکه جهل، غفلت و اسارت، عامل عقب ماندگی و پسرفت بشر است،‌اظهارداشت: به منظور دستیابی به افق و آینده ای روشن برای انقلاب اسلامی باید بصیرت سیاسی و اجتماعی خود را بالا برده و با افزایش آگاهی بر جهل، غفلت و اسارت غلبه کنیم.
مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی حوزه تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: شناخت ولی، دشمن شناسی و شناخت تکلیف و عمل به آن از مصادیق بصیرت است که لازمه هر فرد مسلمان می باشد.
مدرس حوزه و دانشگاه گفت: دوران انتخابات تمام شده و اکنون زمان رفاقت است و باید با بصیرت خود دشمن را شناسایی کرده و با وحدت در برابر آمریکا، انگلیس، اسرائیل و وهابیت ایستاد.
وی افزود: مردم با حضور خود در مقاطع حساس، پشتیبانی و حمایت خود را از ولایت و نظام اسلامی به اثبات رسانده اند و اکنون زمان آن رسیده که مسئولان زمینه خدمت رسانی بهتر به ولی نعمتان خود را فراهم کنند.
مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی حوزه تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دو نعمت عقل «حجت باطنی » و انبیا « حجت ظاهری» به بشریت داده شده تا با استفاده از آن به کمال و سعادت برسد.
وی افزود: هر موقع بشریت، عقل خود را با پیام وحی هماهنگ کرد به کمال رسیده و زمانی که از وحی الهی دوری کرد و فقط تجربه و عقل خود را پذیرفت با ضرر و پسرفت موجب عقب ماندگی و جهالت خود شد.
حجت الاسلام فرازی نیا با اشاره به آیات قرآن گفت: رسالت و پیام تمام انبیای الهی، عبادت خدا و زندگی کردن براساس وحی الهی و پرهیز کردن از طاغوتیان است.
وی با بیان اینکه همواره بشریت در زمان و مکان‌های مختلف به دو گروه مثبت و منفی، طاغوتی و یاقوتی و هابیلی و قابیلی تقسیم می‌شوند بیان کرد: در زمان امروز نیز بشریت به دو گروه حزب‌اللهی و حزب شیطانی و انقلابی و ضدانقلاب تقسیم می‌شوند.
مدیر ارتباطات حوزوی و امور فرهنگی حوزه تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: به برکت انقلاب اسلامی، خون شهدای عشایر و غیرعشایر، روستایی و شهری، ایرانی و افغان، عراقی و سوری در قالب لشگرهای مدافعان حرم درهم آمیخت.
وی افزود: کشوری که در تحریم قرار دارد و ظلم و ستم تمام اجانب علیه آن است امروز حرف اول را در منطقه می‌زند و امنیت خود را حفظ و جبهه مقاومت را تقویت می‌کند.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز موصل‌ها و حلب‌ها را آزاد کرده است و ان شاءالله به‌ زودی قدس را آزاد خواهد کرد‌.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا