عمومی

دفاع مقدس به عنوان قطعه ای از تاریخ نباید فراموش شود/زورگویی و قلدربازی در جمهوری اسلامی ایران جواب نخواهد داد

امام جمعه زیرکوه با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس،تاکید کرد: دفاع مقدس به عنوان قطعه ای از تاریخ نباید فراموش شود چون ما هر چه داریم از دوران دفاع مقدس داریم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز ، حجت الاسلام غلامرضا مرتضایی نیا در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد با تسلیت ایام محرم حسینی اظهارداشت:عزاداری های ما باید در خور شان و شایسته اهل بیت عصمت و طهارت باشد و آداب عزاداری را باید در این ایام رعایت کنیم.
امام جمعه زیرکوه از حضور پرشور مردم شهرستان در مراسم بازسازی واقعه غدیر تشکر کرد و گفت: مردم شهرستان در این واقعه بزرگ سنگ تمام گذاشتند و انصافا یک حماسه بسیار بزرگ و ماندگار در تاریخ شهرستان خلق و ثبت شد.
مرتضائی نیا همچنین از حماسه بزرگ مردم و نیروهای مسلح شهرستان در اولین روز هفته مقدس تشکر کرد و گفت: شما با حضور خود قلب رهبری را شاد و دشمنان را ناامید کردید.
وی با اشاره به اول مهرماه و بازگشایی مدارس ،خاطرنشان کرد:تعلیم وتربیت باید در مدارس با هم هماهنگ شود و بحث توحید محوری و آخرت گرایی سرلوحه کار قرار گیرد.
امام جمعه زیرکوه با تاکید بر نماز اول وقت در مدارس، بیان داشت:آموزش وقتی مفید خواهد بود که در کنار آن به تزکیه هم پرداخته شود و برای این مسایل مهم باید برنامه ریزی کرد.
مرتضایی نیا با اشاره به حماسه شکست حصر آبادان گفت: پیام اصلی حماسه شکست حصر ابادان،مقاومت،ایستادگی و حسن ظن به وعده الهی است.
وی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس،تاکید کرد: دفاع مقدس به عنوان قطعه ای از تاریخ نباید فراموش شود چون ما هر چه داریم از دوران دفاع مقدس داریم.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه دفاع ادامه دارد، اذعان داشت: امروز دفاع از ارزشها، معنویت و دین و آنچه در دفاع مقدس ارزش بود نباید فراموش شود.
وی تاکید کرد: دشمن امروز توطئه دارد و توطئه دشمن این است که دفاع مقدس فراموش شود.
مرتضایی نیا با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر تکلیف همگانی است و همه باید در راه احیای این دو واجب فراموش شده تلاش کنیم.
زورگویی و قلدربازی هر کجا جواب دهد در جمهوری اسلامی ایران جواب نخواهد داد.
وی با اشاره به سخنان سخیف و بی معنای رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل گفت: مردم و مسئولان ما پاسخ محکمی به این اظهارات سخیف داده و خواهند داد وسیلی محکمی به دولتمردان امریکا خواهند زد.
وی از مواضع خوب و محکم رئیس جمهور در سازمان ملل و درمقابل این یاوه گویی ها تشکر کرد وگفت: دشمن بداند زورگویی و قلدربازی هر کجا جواب دهد در جمهوری اسلامی ایران جواب نخواهد داد.
مرتضایی نیا اذعان داشت: امروز امریکا عروسک اسراییل است و اسراییل دارد با این عروسک خود عروسک گردانی می کند.
امام جمعه زیرکوه تاکیدکرد: استکبار جهانی و رییس جمهور آمریکا بداند مردم ایران از جنگ نمی ترسند زیرا همین مردم ۸ سال جنگ تحمیلی را اداره کردند و با سرافرازی از آن بیرون آمده اند.
وی بیان داشت:ما از تحریم نمی ترسیم چون از ابتدای انقلاب با تحریم رشد و پیشرفت کرده ایم و امروز مردم فهیم ایران فهمیده اند دولت امریکا هیچگاه به وعده های خود عمل نمی کند و ماهیت آمریکا را به خوبی می دانند.
امام جمعه زیرکوه تاکید کرد:دولتمردان آمریکا و استکبار جهانی بدانند مردم ایران جواب محکمی به اتهامات دولتمردان آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی خواهند داد.
مرتضایی نیا با اشاره به جنایات علیه مسلمانان میانمار از سکوت مجامع بین المللی در قبال این جنایات انتقاد کرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا