عمومی

دهه فجر فرصت مناسبی برای امیدوار کردن مردم به انقلاب اسلامی است

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه امید و اعتماد عمومی دو عنصر بسیار مهم و سرمایه های اجتماعی نظام هستند، که بایداز سوی مسئولین حفظ شودگفت:دهه فجر فرصت مناسبی برای امیدوار کردن مردم به انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،سید علی اکبر پرویزی ظهر امروز در جلسه شورای اداری زیرکوه با تبریک ایام الله دهه فجراظهارداشت:امیدواریم بتوانیم از این مناسبت ها به خوبی استفاده کنیم .
استاندار خراسان جنوبی ضمن دعوت از مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه ،خاطرنشان کرد:قطعا حضور با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن دارای اثرات سیاسی، اجتماعی بسیاری در داخل و خارج کشور خواهد بود.
وی با اشاره به شرایط سخت مالی دولت یازدهم در ابتدای شروع بکار، اضافه کرد: تحریم های ظالمانه در کنار فشارهای اقتصادی در سالهای پابانی دولت دهم، دولت یازدهم را در ابتدای کار با شرایط سختی مواجه ساخته بود.
وی با بیان اینکه برغم تمامی این تنگناها و مشکلات، خدمات و اقدامات بسیار مناسبی از سوی دولت تدبیر و امید به انجام رسیده است، گفت: علیرغم همه تلاشها، هنوز در بسیاری از بخش ها، مشکلات و نارسایی هایی وجود دارد که این مشکلات نیز باید به نحوی مطلوب و مناسب که موجب نا امیدی مردم نشود به آنها گفته شود.
استاندار خراسان جنوبی، با بیان اینکه ایجاد یاس و ناامیدی در مردم پایه های اعتماد عمومی را نسبت به نظام و حاکمیت از بین خواهد برد، گفت: متاسفانه برخی به بهانه نقد افراد و یا ارائه نگرش های سیاسی خود، چنان نشان می دهند که گوئی تمامی مسوولین در همه بخش ها در کشور دچار فساد و انحراف هستند، که این امر نه تنها هیچ کمکی به بهبود امور نمی کند، بلکه باعث بی اعتماد شدن مردم به مجموعه حاکمیت است.
مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه نباید به خاطر تخریب یک دیدگاه سیاسی، کل کشور را زیر سوال برد، گفت: دولت ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ارکان موثر سه قوه هستند. بنابراین تخریب دولت ها تضعیف نظام و حاکمیت است.
پرویزی سیاه نمایی را در هر رده و بخشی که باشد مورد نکوهش قرار داد و افزود: امید و اعتماد عمومی دو عنصر بسیار مهم و سرمایه های اجتماعی نظام هستند، که بایداز سوی مسئولین حفظ شود.
وی با بیان اینکه مسئولین باید با مردم در گفتار صادق باشند گفت:آنچه که باعث رنجش مردم و آزرده خاطر شدن آنها می گرددکمبود اعتبارات نیست،بلکه رفتارهای تبعیض گونه و برخوردهای دوگانه مسئولین است که ممکن است در برخی مواقع از سوی آنها مشاهده گردد.
وی با اشاره به اینکه مردم همواره در همه صحنه ها و عرصه ها حضوری حماسی و دشمن شکن داشته اند گفت:مسئولین باید همراهی مردم را یک فرصت تلقی نموده و همگام و همراه مردم برای صیانت از ارزش های انقلاب و نظام مقدس بیش از پیش تلاش کنند.
پرویزی بابیان اینکه ۸۰ درصد از جمعیت کشور را نسل بعد از انقلاب شکل می دهند، گفت: هریک از مسئولین در هر رده و جایگاهی، باید وضعیت کشور قبل از انقلاب و خدمات ارائه شده در کشور بعد از پیروزی انقلاب را به نحو مناسب و مطلوب به این افراد منتقل کنند.
وی خاطر نشان ساخت؛ به عنوان نمونه می توان گفت: بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد امکانات کشور در حوزه روستائی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حاصل شده است.
نمانیده عالی دولت دراستان ، به خدمات و اقدامات دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: در سه سال اخیر در حوزه گاز رسانی، آب رسانی، بهسازی روستائی و آسفالت راه های روستایی بیش از مجموع ۸ سال دولت نهم و دهم کار و اقدام صورت گرفته است .
وی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم ۱۵۰۰۰ تخت بیمارستانی در کشور مورد بهره برداری قرار گرفته است گفت: در این مدت معادل کل تاریخ استان خراسان جنوبی تخت بیمارستانی در استان بهره برداری شده است.
پرویزی با اشاره به اینکه در بهسازی محیط های بیمارستانی در دولت یازدهم اقدامات بی نظیری صورت گرفته است، گفت: همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان ۴۵۰ تخت بیمارستانی در خراسان جنوبی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه در حوزه رفع مشکلات مرتبط با اراضی استان در چند ماه اخیر تصمیمات و اقدامات بی بدیلی صورت گرفته است، افزود :در چند ماه اخیر امکانات آبرسانی روستائی را از حیث سخت افزاری به بیش از دو برابر افزایش دادیم.
وی بازارچه های مرزی استان را ظرفیت مناسب اقتصادی دانست و گفت:در خصوص فعالسازی بازارچه یزدان در شهرستان زیرکوه و سایر بازارچه ها ی مرزی استان مذاکرات و پیگیری هایی با والیان ولایات فراه و هرات و وزیر ترانسپورت افغانستان صورت گرفته که امیدواریم هرچه سریعتر به نتیجه مورد نظر ختم شود.
استاندار خراسان جنوبی، با بیان اینکه تنها با تکیه به اعتبارات استانی نمی توان به اهداف توسعه ای دست یافت، گفت: مدیران باید تلاش کنند از سرفصل های متمرکز در اعتبارات کشوری سهم قابل توجهی جذب کنند و ادامه داد طی سه الی چهار ماه گذشته ۲۲۰ میلیارد تومان از طریق ردیف اعتبارات متمرکز جذب کرده ایم که بیش از از سه برابر اعتبارات استانی است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا