عمومی

دوران پهلوی قطعه سیاه و تاریک تاریخ ایران بود

حجت الاسلام والمسلمین حسن صباغیان امام جمعه  زیرکوه در گفتگو با زیرکوه نیوز،ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهارکرد: دهه فجر برجسته ترین فراز تاریخ سیاسی کشور و نقطه طلوع جایگاه عظیم و بی بدیل پیروزی انقلاب است که باید به بهترین وجه گرامی داشته شده و برای همه مردم تبیین شود.

وی با تاکید بر لزوم گفتمان سازی و تبیین دستاوردهای انقلاب، گفت: در این ۴۳ سالی که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد، دستاوردهای انقلاب اسلامی حقیقتاً معجزه آسا و کم نظیر است. جمهوری اسلامی از اول انقلاب تاکنون، در مقابل تمام استکبار به ویژه شیطان بزرگ و ظالم بی چون و چرای جهان؛ یعنی آمریکا قرار داشته، اما در عین حال با تمام توان ایستاده است و دستاوردهای عظیمی در حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، ورزشی، دفاعی، پزشکی هسته ای، نانو، کشاورزی و همچنین ایجاد زیرساخت های آب، برق، گاز، تلفن، جاده و … داشته است.

امام جمعه زیرکوه بیان کرد: در ابتدای انقلاب هیچ کس باور نمی کرد که یک روزی در دورترین روستاهای مرزی ایران که شاید کمتر از ۱۰ خانوار جمعیت دارد، زیرساخت های آب، برق، گاز، تلفن، اینترنت، خانه بهداشت و سایر امکانات وجود داشته باشد، اما امروز به برکت انقلاب این زیرساخت ها و خدمات رسانی ها انجام شده و فاصله اجتماعی و رفاهی بین شهرها و دورترین روستاها به حداقل رسیده است.

صباغیان عنوان کرد: امروز بزرگترین وظیفه همه مسئولین و مردم این است که به جهاد تبیین روی آورند و دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی را بیان کنند. در واقع باید مهم ترین رویکرد همه مجاهدان، در جبهه جهاد تبیین تعریف می شود.

وی همچنین با تاکید بر تبیین جنایت ها، خباثت ها و خیانت های رژیم ستم شاهی پهلوی، گفت: آنچه که در زمان حکومت شاهنشاهی بر ملت ایران گذشت، یک قطعه سیاه و تاریک و ظلمانی و به دور از عدالت و انسان دوستی بود. رژیم ستم شاهی پهلوی تمام عیار در خدمت آمریکا و اسرائیل و انگلیس قرار داشت و از پادشاه گرفته تا زیردستان و وزرا، هیچ اختیاری از خود نداشتند.

درآمدهای نفتی ایران صرف تجملات و خوش گذرانی می شد

امام جمعه زیرکوه بیان کرد: رضاخان و محمدرضا پهلوی هیچ استقلالی از خود نداشتند و تنها موظف به اجرای دستوراتی بودند که اربابان شان برایشان دیکته می کردند، به همین خاطر تمام ثروت کشور بخصوص نفت، در اختیار استکبار جهانی بود، اما مردم در فقر و تنگدستی به سر می بردند.

صباغیان افزود: در این دوران بخش بزرگی از درآمدهای نفتی و غیرنفتی صرف تجملات، خوش گذرانی ها، عیاشی ها و حرمسراهای خودشان و بخش دیگر هم سهم اربابانشان بود و در مقابل مردم این کشور ثروتمند از بیت المال کم بهره یا بی بهره بودند. اما به برکت انقلاب و جمهوری اسلامی، استقلال، آزادی و رفاه و عدالت نسبی، عزت و اقتدار نصیب ملت شد.

وی اظهارکرد: پیشرفت انقلاب اسلامی در مقایسه با کشورهایی که تجربه این چنین انقلابی را دارند، از جمله انقلاب کبیر در فرانسه، در سطوح مختلف قابل مقایسه است. انقلاب اسلامی ایران در تمام عمر چهل ساله اش؛ با تحریم های ظالمانه و محدودیت های بسیار زیادی از طرف دشمنان انقلاب روبرو بوده است و به نوعی تمام استکبار اعم از آمریکا، کشورهای غربی، اسرائیل و بعضی از نوکرانشان در منطقه، با همه توان اقتصادی، نظامی، فرهنگی و رسانه‌ای در مقابل ایران ایستادند.

ادامه تهاجمات علیه انقلاب اسلامی بدون یک روز توقف

امام جمعه زیرکوه افزود: در تمام این  ۴۰ سال استکبار جهانی با تمام تهاجمات از جمله جنگ سخت  و نیمه سخت، جنگ سرد و بعد از آن هم جنگ نرم، جنگ رسانه‌ای و روایتی و جنگ ایجاد شبهه در مقابل انقلاب اسلامی قرار گرفته، بطوری که از اول انقلاب تا کنون تمام این تهاجمات حتی برای یک روز هم متوقف نشده است.

صباغیان گفت: اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم؛ علی رغم وجود این مشکلات، تحریم ها و تهدیدها، پیشرفت های ایران در مقایسه با کشورهایی که وابسته به غرب و  آمریکاهستند، بسیار چشمگیر و قابل توجه است. اکنون ایران به یک خودکفایی رسیده است که در هیچ یک از کشورهای منطقه، این خودکفایی وجود ندارد. در حالی که اگر این کشورها یکسال تحریم شوند، دیگر نمی‌توانند به حیات خودشان ادامه دهند.

وی تصریح کرد: حتی اگر این تحریم های ظالمانه برعلیه خود آمریکا هم  به کار گرفته می شد، تا به حال همه آنها به گور می شدند، ولی ایران اسلامی هر سال سربلند تر از سال قبل بوده و جایگاه سیاسی و اجتماعی اش در تمام جهان قابل توجه است.

او افزود: به اذعان صاحبان اندیشه؛ امروز انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک قدرت مطرح در مقابل استکبار قلمداد می شود.

جهاد تبیین با رویکرد دشمن شناسی و بصیرت یابی

امام جمعه زیرکوه گفت: آنچه در انقلاب اسلامی به عنوان یک سیاست کلی مطرح است، این است که عدالت اجتماعی در تمام سطح کشور و استان ها رعایت شود ولی به جهت بعضی رویکرد های غلط در دولت های گذشته که خلاف نظر رهبر معظم انقلاب و امام جامعه بوده، ممکن است در برخی از مناطق مشکلاتی وجود داشته باشد.

صباغیان با تاکید بر ضرورت حضور مردم در راهپیمایی روز ۲۲بهمن، افزود: بی تردید تمام معادلات دشمن و شیطان بزرگ آمریکا بر مبنای نسبت حضور مردم در راهپیمایی این روز رقم می خورد و به همین دلیل تاثیر حضور مردم در این راهپیمایی، در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی چه در خارج وچه در داخل کشور، برکسی پوشیده نیست.

وی تصریح کرد: هنر مسئولان و مردم ایران اسلامی این است که ضمن حضور باشکوه در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، جهاد تبیین با رویکرد دشمن شناسی و بصیرت یابی و ترسیم روشن عدالت، شرافت، انصاف و تلخ کامی گرسنگان و مظلومان و مستضعفان جهان که مغضوب استکبار و قدرت های شیطانی  و پول و زرپرستان دنیا قرار گرفته اند، است.

او بیان کرد: علاوه بر برگزاری برنامه های مختلف و متعدد طی دهه فجر، بهترین و ارزشمندترین کار؛ گرامی داشتن شهدا، جانبازان، آزادگان ،ایثارگران و خانواده های آنان به عنوان مشعل داران تاریخ و رهروان حقیقی راه اولیا و درس گرفتن از آنهاست.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا