عمومی

دوستی اهل بيت در همه بزنگاه ها فرياد رس انسان هاست

جانشین ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه گفت:دوستی اهل بيت در همه بزنگاه ها فرياد رس انسان هاست.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،سروان کریمی در جمع معتكفين روستاي شاهرخت ،اظهارداشت: خوش به حال آن هایی که عاشق اهل بیت سلام الله علیهم هستندوخوش به حال آن هایی که وقتی آن ها را در قبر می گذارند، ملائکه می آیند و می گویند سؤالی نداریم، چون فضای قبر برزخ این میت، بوی اهل بیت سلام الله علیهم را می دهد.
جانشین ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه، ادامه داد:پسران ما چه اسم های قشنگ و الگوهاي اسمي مباركي مثل علی و حسن و حسین دارند و دخترانمان چه اسم های قشنگی مثل فاطمه،زهرا، و زینب دارند.
وی ادامه داد: وقتی این اسم ها را در خانه ها صدایش می زنید، خانه شما نورانی می شودو حضرت زهرا دعا گوی این بچه ای که اسمش حسین است، می باشدبنابراین بگذارید دائم دعای فاطمه سلام الله علیها در خانه مان بچرخد.
کریمی با بيان اينكه دوستي اهل بيت در همه ي بزنگاهها فرياد رس انسانهاست،گفت: به فرموده پیامبر اسلام،حب و دوستي اهل بيت در هفت جا به كمك انسان مي آيد و این هفت جا عبارتند از:مرگ و لحظه جان كندن ، شب اول قبر ، روز برانگيخته شده از قبر ، موقعي كه نامه عمل انسان را مي دهند ، موقع حسابرسي اعمال ، هنگام سنجش وهنگام عبور از پل صراط
اعتکاف، محو خود خواهى در امواج بلند خداگرایى و خدمت به امت اسلامى است
جانشین ناحیه مقاومت سپاه زیرکوه با بيان اينكه، اعتکاف، محو خود خواهى در امواج بلند خداگرایى و خدمت به امت اسلامى است، گفت: اعتکاف، بیرون رفتن از خانه خویش و مصمم شدن بر حضور در خانه حضرت حق است. عبادتى مستحبى و تقرب جویانه و داوطلبانه است که روزه روز سوم آن رنگ وجوب مى گیرد.
وی اذعان داشت:اعتکاف، گریز از لذت گرایى و مهار حس خود محورى و برترى جوئى و بازگشت از قبله دنیاگرایان به سمت و سوى قلب و قبله هستى است. خود سازى، محاسبه نفس، توبه و نیایش، نماز و تلاوت قرآن و استمداد از آستان قدس ربوبى از دیگر برکات اعتکاف است.
کریمی بیان داشت: اسلام، فکر جدایى از زندگى دنیا و گوشه نشینى و کناره گیرى از مردم و به تعبیر دیگر رهبانیت را باطل و ناپسند اعلام کرد، اما اعتکاف را بعنوان فرصتى براى بازگشت به خویش و خداى خویش قرار داد، تا کسانى که از هیاهو و جنجال هاى زندگى مادى خسته مى شوند، بتوانند چند صباحى با خداى خود خلوت کنند و جان و روح خود را با خالق هستى ارتباط دهند .اعتکاف شرایطی را فراهم می کند تا انسانها با توشه معنوى و اعتقادى راسخ و ایمان و امیدى بیشتر، به زندگى خود ادامه داده ، خود را براى صحنه هاى خطر و جهاد در راه خدا آماده سازند ، همیشه با یاد خدا تلاش کنند ، خود را در محضر پروردگار ببینند ، از نافرمانى او بپرهیزند و به سوى سعادت دنیا و آخرت گام بردارند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا