عمومی

رئیس محیط زیست زیرکوه در خصوص شکار پرندگان وحشی ، هشدار داد

با توجه به شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در افغانستان،رئیس محیط زیست زیرکوه در خصوص شکار پرندگان وحشی ، هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،در راستای تنویر افکار عمومی و آموزش مباحث زیست محیطی، دومین کارگاه آموزشی زیست محیطی تحت عنوان کارگاه آموزشی دهیار محیط زیست ویژه دهیاران بخش شاسکوه با حضور ریاست نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان ، مامورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست زیرکوه و ریاست مرکز آموزش فنی و حوفه ای شهرستان و جمعی از دهیاران بخش شاسکوه در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهر آبیز برگزار گردید.
تقی زاده،‌رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست زیرکوه در این کارگاه آموزشی موضوعاتی در خصوص مدیریت پسماند و زباله های خانگی روستاها بیان کرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور افغانستان و مشاهده آن در کشور ایران خواستار همکاری دهیاران در اطلاع رسانی به مردم در خصوص شکار نکردن پرندگان وحشی و رعایت اصول ایمنی در مواجه با لاشه پرندگان و حیات وحش تلف شده هستیم.
تقی زاده، هشدار داد:با توجه به شیوع آنفولانزا در کشور همسایه، مردم از شکار کردن پرندگان وحشی خودداری نمایند.
بقای زندگی انسان همواره وابسته و متّکی بر حفظ محیط زیست است
مهندس اسماعیلی سرپرست مرکز اموزش و فنی و حرفه ای زیرکوه نیز در این کارگاه آموزشی مطالبی در خصوص اهمیت حفاظت از محیط زیست و نقش مهم دهیاران و اعضای شورای اسلامی در ترویج و اشاعه فرهنگ زیست محیطی بیان نمود.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: رسیدن به توسعه پایدار نه‌تنها متّکی بر رفاه اجتماعی و اقتصاد پایدار بوده بلکه نیازمند داشتن یک فرهنگ زیست‌محیطی در میان جامعه های انسانی است.
وی ادامه داد:زندگی بشر از طبیعت و محیط زیست آغاز شد و بقای زندگی انسان همواره وابسته و متّکی بر حفظ محیط زیست است و محیط زیست، به تمام عوامل زنده و غیرزنده گفته می‌شود که فرد یا جمعیّت را در هر مرحله از چرخه زندگی‌اش تحت تأثیر قرار دهد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا