عمومی

راهکار عملی سلوک مهدوی در جامعه امروزی، انس با قرآن است

امام جمعه زیرکوه گفت:یکی از راهکارهای عملی سلوک مهدوی در جامعه امروزی انس با قرآن کریم است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام مرتضائی نیا در محفل انس باقرآن کریم ضمن تشکر از برگزار کنندگان این محفل قرآنی و قاریان اظهارداشت: یکی از راهکارهای عملی سلوک مهدوی در جامعه امروزی انس با قرآن است.
امام جمعه زیرکوه خاطرنشان کرد:در روایات است که وقتی امام زمان ظهور کند چهارسنت را احیا می کندکه یکی از این سنت ها این است که قرآن را از سردی و مهجوریت در می آورد.
وی با بیان اینکه قرآن کامل امام زمان است،تصریح کرد:فردای قیامت قرآن هم شافی و هم شاکی است و فردای قیامت وقتی امام زمان ظهور کند این قران را از مردگی در می آورد.
مرتضائی نیا با بیان اینکه در جامعه امروز ما قرآن مرده است،گفت:قرآن امروزه در زندگی روزمره و زندگی اجتماعی ما وجود ندارد وباید ببینیم که چقدر بازار،اقتصاد ، اخلاق و خانواده ما قرآنی است .
امام جمعه زیرکوه ادامه داد :قرآن علاوه بر دردهای جسمی آلام روحی ما ازقبیل حسادت وبخل رادوا می کند و نورانیت به قلب وچشم می دهد .
وی با تاکید بر تلاوت قرآن، اذعان داشت:در هر خانه ای که قرآن تلاوت شود فرشتگان در آن حضور دارند و رحمت الهی در آن می آید.
مرتضائی نیا با بیان خواص قرآن تصریح کرد: جوان قرآنی به پدر و مادر ظلم نمی کند ودر جامعه قرآنی غیبت تهمت و افترا نیست بنابراین باید کاری کنیم که جوان ما به قران روی بیاورد وقرآن در منازل و مدارس رونق بگیرد.
امام جمعه زیرکوه تاکیدکرد:حداقل انس با قرآن کریم این است که روخوانی قرآن را یاد داشته باشیم.
کلام وحی به طور شایسته در زندگی ما پیاده نشده است
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه نیز در این جلسه ضمن تبریک آغاز امامت امام زمان عج با قرآئت آیه شریفه افبهذا الحدیث مدهنون گفت:یکی از مصادیق این آیه حضور کمرنگ مردم در محافل قرآنی است که متاسفانه کلام وحی آن طور که باید در زندگی ما پیاده نشده است.
حجت الاسلام اسماعیلی خاطرنشان کرد:امیدوارم زمانی برسد که قرآن به سبک زندگی ما کمک کند و در زندگی ما ساری و جاری شود.
وی ادامه داد وقتی زندگی قرآنی شد استرسها و نگرانیها سردرگمی ها رخت بر خواهد بست .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا