عمومی

راه اندازی اورژانس بخش شاسکوه از اولویت کاری بهداشت و درمان در سال آینده است

رئیس شبکه بهداشت و درمان زیرکوه با اشاره به راه اندازی مرکز اورژانس زهان و شاهرخت اشاره کرد و گفت:راه اندازی اورژانس بخش شاسکوه از اولویت کاری ما در سال آینده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، محمد صادق ناصری شب گذشته در جشن بزرگ انقلاب و روز پرستار ،‌با تبریک روز پرستار و گرامی داشت ایام الله دهه مبارک فجر،‌اظهارداشت:شبکه بهداشت و درمان زیرکوه در سال 1392 از شبکه شهرستان قاین منفک شد و خوشبختانه بلافاصله طرح تحول نظام سلامت مطرح شد و در راستای عدالت اجتماعی و دسترسی هر چه بهتر مردم شریف شهرستان به خدمات بهداشت و درمان ،ساخت و ساز خانه بهداشت اولین اقدامی بود که توسط شبکه بهداشت و درمان زیرکوه انجام گرفت.
رئیس شبکه بهداشت و درمان زیرکوه خاطرنشان کرد:شش مرکز بهداشتی و درمانی و 33 خانه بهداشت در شهرستان زیرکوه وجود داشت که خوشبختانه با طرح تحول نظام سلامت 3 مرکز بهداشتی و درمانی دیگر در روستاهای حسین آباد،‌بارنجگان و شیرگ با عتباری بالغ بر 600 میلون تومان برای هر مرکز در دستور کار قرار گرفت و حداث گردید.
وی به راه اندازی مرکز اورژانس زهان و شاهرخت اشاره کرد و گفت:راه اندازی اورژانس بخش شاسکوه از اولویت کاری ما در سال آینده است.
ناصری از ساخت خانه بهداشت در روستای حسن آباد و مهرک و کلاته نو خبرداد و بیان داشت:‌این دو خانه بهداشت در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان زیرکوه با بیان اینکه در حوزه درمان شهرستان مشکلات خاصی وجود داشت،گفت:در سالهای قبل فقط یک مرکز درمانی در شهر حاجی آباد وجود داشت،‌اما خوشبختانه با تلاشهایی که صورت گرفت مجوز بیمارستان کوثر حاجی اباد اخذ گردید و به دنبال آن جذب متخصص در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه متخصص اطفال و داخلی جذب گردید و در ادامه بخش های داخلی و بخش اورژانس به عنوان یکی از اقدامات مهم درمانی، انجام پذیرفت.
وی تصریح کرد:در حال حاضر مجوز بیمارستان 32 تختخوابی حاجی آباد اخذ شده و دو بخش داخلی و اورژانس با 24 تخت بستری فعال در حال خدمات رسانی به بیماران است.
ناصری ادامه داد: به دنبال راه اندازی بیمارستان یکی دیگر از اقداماتی که صورت گرفت، بحث اشتغال زایی بود که از سال 92 تا 95 تعداد 35 نیرو در بیمارستان حاجی آباد جذب و به کارگیری شد که اکثر این افراد بومی منطقه بوده اند و در سال جاری نیز مجوز 29 استخدامی دیگر گرفته شده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا