عمومی

راه اندازی جایگاه سوخت حاجی آباد در گرو رفع مشکلات

مسئول روابط عمومی شرکت نفت استان با بیان اینکه متولی این جایگاه جوابگوی شرکت نفت نیست، گفت: چنانچه یک قدم از جانب متولیان جایگاه برداشته شود، شرکت نفت نیز ده قدم برخواهد داشت و در خصوص مباحث ایمنی ما نهایت همکاری و تعامل را با این جایگاه انجام خواهیم داد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، جایگاه سوخت ورودی شهر حاجی آباد می گذرد چند ماه قبل به دلایلی از جمله عدم رعایت مسائل ایمنی در این جایگاه، تعطیل شد و اکنون قریب به 3 ماه از تعطیلی این جایگاه سوخت می گذرد و تا کنون هیچ اقدامی که نشان دهد،عملیات رفع نواقص در این جایگاه اتفاق افتاده یا در حال اتفاق افتادن است مشاهده نمی شود.
موقعیت مناسب این جایگاه سوخت رسانی در خروجی شهر به سمت قاین از یک طرف و عدم پرداخت حق الزحمه کارگران بیکار شده این جایگاه از طرفی دیگر باعث شد تا تعطیلی این جایگاه ، مورد پیگیری قرار گیرد.
مسئول روابط عمومی شرکت نفت استان در این باره، گفت: قبل از اینکه جایگاه دومی در شهر حاجی آباد، احداث شود، نهایت همکاری و تعامل با جایگاه سوخت ورودی شهر حاجی آباد از جانب شرکت نفت، انجام شده است.
اختری ادامه داد:در حال حاضر شرایط این جایگاه به گونه ای نیست که نه تنها با شرکت نفت، بلکه جوابگوی مباحث بیمه کارگران و جوابگوی مباحث مالیات جایگاه با اداره مالیات و تامین اجتماعی نیست.
وی با بیان اینکه رسالت ما سوخت رسانی به مردم است ،اذعان داشت: بر همین اساس قبل از افتتاح جایگاه دوم در شهر حاجی آباد ، نهایت همکاری با این جایگاه انجام شده اما بعد از افتتاح جایگاه دوم، سوخت رسانی ما به نحو مطلوب انجام می شود و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.
اختری بیان داشت: مکاتباتی از سوی اداره تامین اجتماعی قاین و اداره دارایی قاین انجام گرفته و تصورشان این بود که شرکت نفت در خصوص بیمه کارگران و مالیات کوتاهی کرده است، درصورتی که این جایگاه یک جایگاه شخصی است و فقط تامین سوخت این جایگاه بر عهده شرکت نفت است.
مسئول روابط عمومی شرکت نفت استان ادامه داد:علاوه بر مباحث مالیات و بیمه کارگران، بحث عدم رعایت مسائل ایمنی این جایگاه نیز بسیار برای ما مورد اهمیت بود، اما چون بحث سوخت رسانی به مردم برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار بود، از این موارد چشم پوشی شد و با دیده اغماض به این موارد نگاه کردیم.
این مسئول تصریح کرد: در حال حاضر مسائل ایمنی جایگاه و بحث های بیمه و مالیات باعث شده تا این جایگاه تعطیل شود و تا کنون کسی جوابگوی کارشناسان ما نبوده است.
وی اذعان داشت:خوشبختانه افتتاح جایگاه دوم در شهر حاجی آباد باعث شده است تا بحث سوخت رسانی به مردم که از اهمیت ویژه ای برای شرکت نفت برخوردار است ، به طور شفاف و واضح حل و فصل شود.
اختری خاطرنشان کرد:فرمانداری شهرستان قاینات و زیرکوه به این نتیجه رسیده بودند که برای سوخت رسانی بهتر باید حتما یک جایگاه دوم در این شهر احداث شود.
وی در پاسخ به این سئوال که چه برنامه ای برای راه اندازی این جایگاه با توجه به موقعیت مناسب و بیکار شدن کارگران آن دارید؟ گفت:ما برنامه ای برای راه اندازی این جایگاه نداریم بلکه باید متولی این جایگاه در جهت رفع نقیصه های ایمنی و انجام تعهدات بیمه ای و مالیاتی به ارگانهای مربوطه ، اقدام نماید.
مسئول روابط عمومی شرکت نفت استان با بیان اینکه متولی این جایگاه جوابگوی شرکت نفت نیست، تصریح کرد: چنانچه یک قدم از جانب متولیان جایگاه برداشته شود، شرکت نفت نیز ده قدم برخواهد داشت و در خصوص مباحث ایمنی ما نهایت همکاری و تعامل را با این جایگاه انجام خواهیم داد ، اما باید مباحث مربوط به مالیات و بیمه توسط متولی جایگاه، رفع شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا