عمومی

راه اندازی مرکز سونوگرافی در زیرکوه منوط به نیروی انسانی است

رئیس شبکه بهداشت و درمان زیرکوه، خاطرنشان کرد:راه اندازی مرکز سونوگرافی در زیرکوه منوط به نیروی انسانی است که متاسفانه علیرغم اینکه همه شرایط از قبیل مکان و دستگاه سونوگرافی آماده است اما نیروی انسانی متخصص، در دسترس نیست.

دکتر محمد صادق ناصری در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز ، در خصوص راه اندازی مرکز سونوگرافی در زیرکوه اظهارداشت:دستگاه سونوگرافی خریداری شده است اما متخصص سونولوژیست در خراسان جنوبی کمیاب است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان زیرکوه با بیان اینکه در شهرستان قاین فقط یک متخصص سونولوژیست وجود دارد،گفت: قرار است متخصص دیگری نیز به شهرستان قاین اختصاص داده شود و ما پیگیر هستیم تا این متخصص یک روز در هفته در شهرستان زیرکوه حضور یابد.
ناصری ادامه داد: ما برای این موضوع با دانشگاه علوم پزشکی مکاتبه کرده ایم اما متاسفانه خود متخصص این موضوع را به علت فاصله مکانی با شهرستان قاین قبول نمی کند.
وی اذعان داشت: ما پیگیر موضوع هستیم و تنها کاری که در حال حاضر از دست ما بر می آید این است که در زمانهای مختلف از حضور پزشکان خیر یا پزشکان بسیج جامعه پزشکی برای این موضوع استفاده نمائیم.
دکتر ناصری گفت: پیگیری های زیادی انجام دادیم تا دکتر ملکوتی که بومی شهرستان است و طرحش را در همین شهرستان گذرانده است، به شهرستان زیرکوه بیاید اما ایشان هم متاسفانه در محل دیگری مشغول به کار شدند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان زیرکوه، خاطرنشان کرد:راه اندازی مرکز سونوگرافی در زیرکوه منوط به نیروی انسانی است که متاسفانه علیرغم اینکه همه شرایط از قبیل مکان و دستگاه سونوگرافی آماده است اما نیروی انسانی متخصص، در دسترس نیست.
یک متخصص داخلی در راه زیرکوه
دکتر ناصری با اشاره به تخصیص پزشکان متخصص جدید به مراکز درمانی استان، گفت:یک پزشک متخصص داخلی به شهرستان زیرکوه اختصاص داده شده و ان شاء اله به زودی شاهد حضور ایشان در زیرکوه خواهیم بود.
رئیس شبکه بهداشت زیرکوه، ادامه داد: در حال حاضر یک متخصص اطفال نیز در مرکز درمانی زیرکوه مشغول به کار است و خوشبختانه علیرغم همه مشکلاتی که داریم، بخش داخلی هم راه اندازی شده و امیدواریم به زودی بخش اطفال نیز راه اندازی شود.
وی با بیان اینکه راه اندازی بخش داخلی و اطفال فعلا نیاز مردم را حل می کند، بیان داشت: ما به متخصص زنان و سونولوژیست هم نیاز داریم اما متاسفانه چون متخصص این رشته در استان با کمبود مواجه هست مادران باردار ما مجبور هستند جهت انجام سونوگرافی به قاین یا بیرجند مراجعه کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا