عمومی

رسیدگی به 4200 پرونده در دادگستری زیرکوه در سال 95/رانندگی بدون گواهینامه بیشترین جرم اتفاق افتاده در زیرکوه

حجت الاسلام جلالی با اشاره به آمار بالای پرونده ها در دادگستری زیرکوه،گفت:از فروردین تا اسفند ماه 95 تعداد 4 هزار 217 پرونده در دادگستری زیرکوه و شورای حل اختلاف رسیدگی شده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام جلالی ظهر امروز در جمع مردم شهر حاجی آباد با اشاره به فرا رسیدن هفته قوه قضائیه،اظهارداشت:ما قبول داریم که نواقصی در دادگستری زیرکوه وجود دارد اما در کنار آن ما سعی کردیم پرونده ها در کوتاهترین زمان ممکن رسیدگی شود.
دادستان زیرکوه با بیان اینکه هدف ما جلب رضایت مراجعه کنندگان بوده است،خاطرنشان کرد:در دادگستری همیشه یک طرف حاکم و یک طرف محکوم است و بعضی ها حتما دلخور خواهند شد اما عدالت وظیفه اصلی ماست و از خدا هم خواسته ایم در این راه ما را کمک کند.
حجت الاسلام جلالی با اشاره به آمار بالای پرونده ها در دادگستری زیرکوه،گفت:از فروردین تا اسفند ماه 95 تعداد 4 هزار 217 پرونده در دادگستری زیرکوه و شورای حل اختلاف رسیدگی شده است که به طور میانگین روزی 15 پرونده رسیدگی شده است.
وی با بیان اینکه در جرم های کیفری بیشترین پرونده ها مربوط به رانندگی بدون گواهینامه است، تصریح کرد: هدف ما این است که مردم به سمت قانونمداری حرکت کنند و با گرفتن گواهینامه و بیمه کردن وسایل نقلیه از بروز این مشکلات و حجم بالای پرونده ها جلوگیری کنند.
دادستان زیرکوه با اشاره به اینکه حدود 95 درصد کار صدور گواهینامه در شهرستان انجام می شود ،تاکیدکرد:قصد ما آزار و اذیت شهروندان نیست و اگر گاها جریمه هایی در این خصوص صادر می شود،هدف ما کمک به خود مردم است تا از مشکلات بزرگتر بعدی جلوگیری شود.
جلالی دومین جرم شهرستان را توهین عنوان کرد و گفت: متاسفانه برخی مواقع برای خیلی مسائل جزئی با زبانی که باید ذکر گفته شود،توهین می شود.
دادستان زیرکوه ادامه داد: ایراد و ضرب جرح عمدی سومین جرم اتفاق افتاده در شهرستان زیرکوه است و متاسفانه در این بحث در سال جاری افزایش بی سابقه ای را در سطح استان داشته ایم.
وی تاکید کرد:ما مخالف زندان رفتن مردم هستیم ،اما از طرفی وظیفه اخلاقی و عدالتی داریم چون مردم در جامعه باید احساس امنیت،آرامش و آسایش داشته باشند و گاها با یک دعوا چندین نفر به هم می ریزند.
دادستان زیرکوه عنوان کرد:هدف ما برخورد اولیه نیست بلکه هدف ما این است که مردم در کنار همدیگر در آرامش و آسایش و صلح و سازش زندگی کنند اما برخی مواقع چند نفر آرامش و نظم یک شهر را به هم می ریزند و باید با آنها برخورد شود.
جلالی با بیان اینکه چهارمین حجم پرونده در شهرستان زیرکوه مربوط به مواد مخدر است ،اذعان داشت: ما وظیفه شرعی و قانونی داریم با آنهایی که جوانهای مردم را در این دام گرفتار می کنند برخورد کنیم زیرا بسیاری از ریشه های طلاق،دعوا و از هم پاشیدگی بنیان خانواده ها در مواد مخدر است بنابراین ما در این راه ذره ای کوتاه نخواهیم آمد.
وی بیان داشت: هر خانواده ای که برای ترک اعتیاد مراجعه کند ما آمادگی داریم آنها را به نهادهای حمایتی و کمپ های ترک اعتیاد معرفی کنیم و نهادهای حمایتی هم کمترین هزینه را از آنها دریافت خواهند کرد.
دادستان زیرکوه ادامه داد:امروز یکی از حربه های دشمن معتاد کردن جوانان است چون وقتی جوان معتاد شداز مسجد،خانواده ،دوستان و جامعه فاصله می گیرد و در دامن باندهای مواد مخدر قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه در بحث مواد مخدر عزم جدی داشته و داریم،تاکید کرد:با افرادی که اقدام به خرده فروشی می کنند وافرادی که توزیع کننده مواد مخدر هستند به شدت برخورد خواهیم کرد و از شهروندان هم می خواهیم موارد مشکوک را گزارش کنند تا برخورد شود.
دادستان زیرکوه با اشاره به اینکه در پرونده های حقوقی اولین پرونده مطالبه وجه است ،گفت: بارها تاکید کرده ایم مردم طرف معامله را بشناسند ودر معامله های خود دقت کنند و گول چک های کلاهبرداران را نخورند.
جلالی ادامه داد: دومین حجم پرونده های حقوق پرونده های ملکی و سومین پروند مربوط به دعاوی خانوادگی است.
وی با اشاره به اینکه طلاق در شهرستان رو به افزایش است،گفت: مردم در وصلت های خانوادگی دقت کنند و در بحث ازدواج تحقیق کنند.
دادستان زیرکوه با اشاره به بحث سامانه ابلاغ الکترونیکی پرونده ها گفت: ابلاغ الکترونیکی در جهت رفاه مردم است و هدف خدمات الکترونیکی این است که مردم پله بله در جریان پرونده خود قرار گیرند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا