عمومی

رشد 35 پله ای آموزش و پرورش زیرکوه از لحاظ علمی

مدیر آموزش و پرورش زیرکوه گفت: شهرستان زیرکوه یکی از شهرستانهایی بوده است که در سال گذشته در امتحانات نهایی 35 پله رشد علمی در میانگین ورقه ای داشته است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، علیرضا مهدی پور عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش زیرکوه با تبریک حلول ماه ربیع، اظهار داشت:خداوند راشاکریم که با شروع سال تحصیلی علیرغم کمبودهایی که در بحث نیروی انسانی در شهرستان وجود داشت،ولی شاهد حضور دانش اموزان در ابتدای مهر در کلاسهای درس بودیم و در آغاز سال تحصیلی هیچگونه کلاس بدون معلم در شهرستان وجود نداشت.
مدیر آموزش و پرورش زیرکوه خاطرنشان کرد: قبل از شروع سال تحصیلی با کمک خیرین و همکاری دبیران و مدیران،کلیه مدارس زیرکوه شادابی سازی شدند که هزینه رنگ با کمک های خیرین و از طریق اعتبارات آموزش و پرورش انجام شد و بقیه فعالیت ها توسط مدیران و معلمان خود مدارس انجام گردید.
وی با اشاره به مشکلات بهداشتی در برخی مدارس،تصریح کرد:لیستی از مشکلات بهداشتی مدارس توسط شبکه بهداشت به آموزش و پرورش داده شده است و امیدواریم بتوانیم با کمک شبکه یهداشت برخی از این مشکلات حل شود.
مهدی پور،اذعان داشت:حل برخی مشکلات آموزش و پرورش در حوزه بهداشتی در توان شهرستان نیست و نیازبه منایع مالی دارد که در تلاش هستیم این مشکلات رفع شود.
مدیر آموزش و پرورش زیرکوه خاطرنشان کرد:علیرغم مصوبه شورای آموزش و پرورش در خصوص مشارکت اولیاء با آموزش و پرورش به علت خشکسالی های پی در پی در شهرستان کمتر از 20 درصد اولیاء در بحث مشارکت با مدارس رغبت داشته اند و این امر مشکلاتی برای آموزش و پرورش ایجاد کرده است.
مهدی پوربااشاره به مشکلات مدارس شبانه روزی تصریح کرد:در سال جاری هیچگونه هزینه ای تحت عنوان سرانه خوابگاهی و کمک به خوابگاههای دانش آموزی اختصاص داده نشده است و علیرغم این کمبود اعتبار اجازه ندادیم دانش آموزان در تنگنا قرار گیرند.
وی بیان داشت:یکی از اقدامات خوب و موثر در آموزش و پرورش زیرکوه همکاری با گروههای جهادی است و امسال نیز برخی گروهها اعلام آمادگی کرده اند و این آمادگی را داریم تافضای لازم را در اختیار این گروهها قرار دهیم تا شاهد رشد و پیشرفت علمی که لازمه آموزش و پرورش است ،در شهرستان باشیم.
مدیر آموزش و پرورش زیرکوه گفت:با حضور گروههای جهادی و مشاورین تحصیلی که در این گروهها حضور داشتند شاهد رشد صددرصدی و کسب رتبه های زیر هزار در کنکور سراسری توسط دانش آموزان شهرستان بودیم.
وی ادامه داد:نماز جماعت اول وقت در تمامی مدارس شهرستان با حضور امام جماعت روحانی و فرهنگی برگزار می شود و در کلیه مدارسی شهری و روستایی که امکان استفاده از وجود روحانیت فراهم بوده است،نماز جماعت با حضور روحانیون اقامه می شود.
رشد 35 پله ای زیرکوه از لحاظ علمی
مهدی پور گفت:رشد 35 پله ای شهرستان زیرکوه از نظر علمی و درصد قبولی و میانگین نمره قبولی در ورقه نهایی یکی از افتخاراتی است که آموزش و پرورش شهرستان کسب کرده است و این شهرستان یکی از شهرستانهایی بوده است که در سال گذشته در امتحانات نهایی 35 پله رشد علمی در میانگین ورقه ای داشته است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا