عمومی

رضایت مردم از دستگاه قضایی نشانه رعایت عدالت است

فرماندار زیرکوه گفت: علیرغم اینکه در پرونده های قضایی ممکن است رای بر علیه مردم صادر شود اما رضایت مردم از دستگاه قضایی نشانه رعایت عدالت از جانب قوه قضائیه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زیرکوه؛ حجت الله خانزاده صبح امروز در دیدار رئیس و قضات دادگستری شهرستان زیرکوه ،ضمن تبریک هفته قوه قضائیه اظهارداشت: بدون تردید شهید بهشتی نقش بارز و به سزایی هم در تدوین قانون اساسی و هم در شاکله دستگاه قضایی داشت.
فرماندار زیرکوه خاطرنشان کرد: علرغم همه اتفاقاتی که در انقلابهای سایر کشورها اتفاق افتاده است ، اما ما یک انقلاب شکوهمند و فرهنگی و مردمی انجام دادیم که کمترین تلفات را داشت و به جز معدود افرادی که از سران رژیم گذشته بودند،‌به جان و مال هیچکس تعرض نشد.
وی تصریح کرد: از همان آغاز پیروزی انقلاب به محض اینکه دستگاه قضایی توانست دوام و قوام خود را پیدا کند به عنوان ملجاء و پناهگاه مردم شناخته شد.
خانزاده با بیان اینکه کارکردن در دستگاه قضایی بسیار سخت و حساس است افزود: چه در جرایم عمومی و چه جرایم خصوصی همیشه یک طرف دعوی ناراضی است و جلب رضایت مردم علیرغم اینکه ممکن است رای برعلیه آنها صادر شود نشان از عدالت دستگاه قضا و اعتماد مردم به این دستگاه دارد.
فرماندار زیرکوه تصریح کرد:در حوزه جرایم عمومی استان خراان جنوبی و شهرستان زیرکوه علیرغم همه مشکلات اقتصادی ، فقر و محرومیت در بسیاری از شاخصه ها پایین ترین آمار در کشور را دارد که این نشان از ایمان و اعتقادقوی مردم دارد.
وی با اشاره به مشکل اراضی شهر حاجی آباد اظهارداشت: این قضیه مقداری پیچیده شده است و یکی از ایراداتی که بر این قضیه وارد است این است که مشمول گذشت زمان شده است و امیدواریم با تعاملی که بین اعضای شورای اداری حاکم است این مشکل هم حل و فصل شود.
انتظار ما برخورد قاطع با مفاسد اجتماعی و اقتصادی است.
امام جمعه زیرکوه نیز در این دیدار ضمن تبریک هفته قوه قضائیه از زحمات همه قضات در شهرستان محروم زیرکوه تشکرکرد و اظهارداشت:یکی از خصوصیات بارز شهید بهشتی این بود که در کار خودش و در برنامه ریزی امور بسیار دقیق و منظم بود.
حجت الاسلام مرتضائی نیا افزود: همه ما باید پیرو راه این شهید بزرگوار باشیم ودربرنامه زندگی خود علاوه بر وقت نماز و عبادت و رسیدگی به امور شخصی یک وقت ویژه را به امور اجتماعی و حل مشکلات مردم اختصتص دهیم و در این وقت که مربوط به حل مشکلات جامعه است باید دقت کنیم و به گونه ای عمل نمائیم که فردای قیامت شرمنده نباشیم.
امام جمعه زیرکوه خاطرنشان کرد: چیزی که ما از قوه قضائیه انتظارداریم برخورد قاطع با مفاسد اخلاقی و اجتماعی و اراذل و اوباش از جانب این نهاد است.
وی با اشاره به معضل اراضی شهرحاجی آباد خواستار حل و فصل این مشکل گردید.
در پایان این دیدار از زحمات قضات دادگستری شهرستان با اهدای لوح سپاس تجلیل گردید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا