عمومی

رقابت 112دانش آموزامدادگر در المپیاد آماده طرح دادرس جمعیت هلال احمر زیرکوه

سرپرست جمعیت هلال احمر زیرکوه از برگزاری پنجمین المپیاد آماده طرح دادرس جمعیت هلال احمردر این شهرستان با شرکت 112 دانش آموز امدادگر،خبرداد.

الله یار توسلی نیا در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:پنجمین المپیاد آماده طرح دادرس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه در دو رده خواهران و برادران برگزار گردید.
سرپرست جمعیت هلال احمر زیرکوه خاطرنشان کرد:در این المپیاد 112 دانش آموز در قالب چهار تیم 14 نفره از دانش آموزان دختر و چهار تیم 14 نفره از دانش آموزان پسر امدادگر در رشته های،آزمون تئوری،کارگاه ارزیابی،سی پی آر،حمل مصدوم و پناهگیری و تخلیه اضطراری در مرحله شهرستانی با هم به رقابت می پردازند.
وی ادامه داد:در پایان این المپیاد تیم برتر از یک آموزشگاه شهرستان به مسابقات استانی اعزام خواهد شد.
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه تصریح کرد: المپیاد آماده(المپیاد مهارت‌های امدادی دادرسان هلال احمری) یکی از برنامه‌های تعریف شده آموزشی و تربیتی است که به منظور رشد و شکوفایی استعدادهای علمی و امدادی، افزایش روحیه کار جمعی و همچنین افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان عضو سازمان جوانان هلال احمر طرح‌ریزی و اجرا می‌شود.
توسلی نیا با بیان اینکه این رقابت‌ها با هدف آموزش و کاهش سطح آسیب‌پذیری و خسارات و تلفات ناشی از حوادث در مناطق پرخطر برگزار می‌شود به دیگر اهداف اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: مسابقات طرح ملی دادرس با هدف دسترسی به اهداف والای کار گروهی، اجتماعی و روانشناسی به منظور رشد و پرورش روحیه مسئولیت‌پذیری، ایجاد فضای مناسب برای رقابت سالم و همدلی، ارتقای هوش هیجانی در میان دانش‌آموزان و مشارکت‌جویی برگزار شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا