عمومی

روزگار ناخوش زعفران کاران زیرکوه

در حالی که کشاورزان زیرکوه، روی برداشت زعفران حساب ویژه ای باز کرده بودند، اما کاهش محسوس برداشت زعفران نسبت به سال گذشته، روزگار زعفران کاران این شهرستان مرزی را ناخوش کرده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، شهرستان مرزی زیرکوه یکی از قطب های تولید طلای سرخ در استان خراسان جنوبی است به طوری که در برخی روستاهای این شهرستان، زعفران به عنوان رکن اصلی اقتصاد خانواده ها به شمار می رود.
در حالی که کشاورزان زیرکوه، در سال جاری روی برداشت زعفران حساب ویژه ای باز کرده بودند، اما کاهش محسوس برداشت زعفران نسبت به سال گذشته، روزگار زعفران کاران این شهرستان مرزی را ناخوش کرده است.
کاهش زعفران به حدی است که به جای مزارع ارغوانی زعفران ، بیشتر سبزه های زعفران به چشم می خورد و اثری از مزارع زیبای به گل نشسته زعفران به چشم نمی خورد.
کشاورزان نیز به این موضوع اذعان دارند و می گویند،حال و روز زعفران زیرکوه، امسال خوش نیست.
به گفته یکی از کشاورزان روستای محمد آباد،اوج گل دهی مزارع زعفران در سال جاری دو روز بیشتر نبود در حالی که در سالهای قبل این گل دهی چند روز به طول می انجامید.
به هر حال آنچه از مزارع زعفران به چشم می خورد این است که این روزها کشاورزان زعفران کار زیرکوه حال و روز خوشی ندارند و البته هنوز به روزهای آینده امیدوارند.
برداشت زعفران از مزارع روستای محمد آباد زیرکوه 24 آبان 97

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا