عمومی

روز قدس متعلق به عالم انسانیت است/شیعه و سنی در کنار هم به میدان خواهند آمد

امام جمعه اهل سنت زیرکوه با بیان اینکه روز قدس متعلق به عالم انسانیت است ،گفت: همه ما چه اهل سنت و چه اهل تشیع و همه انسانیت در کنار یکدیگر در این روز مبارک و مهم باید حضور فعال داشته باشیم و این کمترین کاری است که می توانیم انجام دهیم.

مولوی سید مصطفی حسینی صبح امروز در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی قدس ،اظهارداشت:روز قدس متعلق به عالم اسلام و متعلق به عالم انسانیت است بدین جهت که افرادی خون آشام به دور از هرگونه تمدن و انسانیت کشوری را اشغال کرده اند و در طی این اشغال جنایت ها و مفسده ها به وجود آوردند و حقوق مسلم انسانی را پایمال کرده و پایمال می کنند.
امام جمعه اهل سنت زیرکوه خاطرنشان کرد: صهیونیسم جهانی سالهاست که بر گرده مردم مظلبوم فلسطین و همه مردم ستمدیده جهان سوار شده است و هر روز هم بر اعمال خشونت بار خود می افزاید و هیچگونه رحم ،شفقت و عقب نشینی ندارد و روز به روز بر اعمال خشونت بار خود می افزاید.
وی ادامه داد: روز قدس که به فرمان حضرت امام راحل نامگذاری شد ،تلنگری است بر پیکره این جرثومه فسادو از طرفی وحدت،انسجام و همدلی است که بین اقشار مختلف جامعه و حتی جهانیان بوجود آمده و مردم آزاده دنیا بیدار شده اند و متوجه شده اند که هیچگاه کفر با اسلام سر سازش نداشته و ندارد.
مولوی حسینی بیان داشت: می طلبد که ما این روز بزرگ را گرامی بداریم و در این روز مبارک به جهت اینکه هم از مظلومیت مردم فلسطین دفاع کرده باشیم و هم وحدت و انسجام خود را نشان داده باشیم و از طرفی هم به آیات قران و راهنمایی های رسول مکرم اسلام و صحابه آن حضرت جامه عمل بپوشانیم و برادری و اخوت خود را ابراز بکنیم وارد صحنه شویم تا جهان کفر بفهمد و بداند که مسلمانها ذره ای از جایگاه عقیدتی،سیاسی،اجتماعی خود عقب نشینی نمی کنند و بر این امر مداوت خواهند کرد تا سرنگونی علم کفر و استکبار جهانی و همه کسانی که به نوعی آب به آسیاب اسرائیل می ریزند.
امام جمعه اهل سنت زیرکوه با بیان اینکه جهانیان بدانند که نصرت و پیروزی از آن مسلمانان خواهد بود،گفت:همه ما چه اهل سنت و چه اهل تشیع و همه انسانیت در کنار یکدیگر در این روز مبارک و مهم باید حضور فعال داشته باشیم و این کمترین کاری است که می توانیم انجام دهیم.
وی ادامه داد:مسلمانان با وحدت و همدلی در کنار یکدیگر در این راهپیمایی بزرگ با دهان روزه حضور خواهند یافت و مشت ها را گره خواهند کرد و بر سر کسانی که دم از انسانیت می زنند اما ذره ای از انسانیت بویی نبرده اند فرود خواهند آورد تا زمینه ای برای وحدت و همدلی مسلمانان شود و از طرفی خواری و زبونی و ذلت همه دشمنان اسلام و مسلمین و انسانیت را رقم خواهیم زد.
مولوی حسینی خاطرنشان کرد: بنده به عنوان یک فرد کوچک از همه برادران و خواهران شیعه و سنی طلب می کنم همانطور که تاکنون در همه صحنه ها حضور پررنگی داشته اند ،باز هم حضور فعال و پررنگی داشته باشند تا به وظیفه دینی و انسانی و اسلامی خود عمل کرده باشیم.
انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا