عمومی

رونق صنعت مسکن در شهر حاجی آباد، نیازمند همکاری است/تقسیط و تخفیف عوارض در دستور کار شهرداری

شهردار حاجی آباد، گفت: صنعت مسکن در شهر حاجی آباد با رکود مواجه شده است و عملا خوابیده است و رونق این صنعت مستلزم همکاری چند اداره تاثیر گذار با همدیگر است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، احسان کریمدادی در جمع خبرنگاران شهرستان با اشاره به مشکلات کمبود مسکن در شهر حاجی آباد ،‌اظهارداشت: یکی از مشکلات عمده ای که در حال حاضر در شهر حاجی آباد وجود دارد، کمبود مسکن است.
شهردار حاجی آباد، خاطرنشان کرد: صنعت مسکن در شهر حاجی آباد با رکود مواجه شده است و عملا خوابیده است و رونق این صنعت مستلزم همکاری چند اداره تاثرگذار با همدیگر است.
کریمدادی ادامه داد:در حال حاضر بازار تقاضا بسیار بالاست و با توجه به اینکه شهر حاجی آباد از جمعیت بالای کارمند و فرهنگی غیر بومی برخوردار است،همه این افراددنبال خانه مسکونی مناسب و خوب هستند اما متاسفانه نه تنها خانه مناسب و خوب پیدا نمی شود بلکه قیمت اجاره ها بالا تر از شهرهای دیگر حتی بالاتر از شهر قاین است و برای یک منزل معمولی باید اجاره ای پرداخت شود که با این قیمت می توان در شهرهای دیگر بهترین منزل را اجاره کرد.
وی بیان داشت:رفع این مشکل مستلزم برنامه ریزی و همکاری چند اداره ای است که تاثیر مستقیم در بحث مسکن دارند و می توانند مسکن را از رکود خارج کنند.
شهردارحاجی آباد خاطرنشان کرد: کمبود واحدهای مسکونی با امکانات حداقل در شهر حاجی آبادیکی از عوامل اصلی مهاجرت جوانان و یکی از عواملی است که باعث می شود تا مسؤولان نتوانند با خانواده ود در شهرحضور داشته باشند.
کریمدادی تصریح کرد: شهر حاجی آباد 317 هکتار محدوده خدماتی دارد که تنها حدود نیمی از این مساحت زیر بار ساخت و ساز رفته است و مابقی این محدوده زمین بایرمی باشد.
کریمدادی با بیان اینکه به اذعان کارشناسان حوزه مسکن، رونق ساخت و ساز رونق 80 صنعت دیگر را در پی خواهد داشت و در مجموع باعث رونق اقتصاد در بازار و منطقه نیز خواهد شد،اذعان داشت:رونق ساخت وساز ضمن کمک به راه افتادن بازار حاجی آباد و تامین مسکن مورد نیاز شهروندان باعث زیباتر شدن سیما و منظر شهر نیز خواهد شد.
شهردار حاجی آباد ادامه داد: شهرداری برای رفع مشکل رکود مسکن اقدامات زیادی انجام داده که از جمله می توان به تخفیف در عوارض،پایین آوردن عوارض ، تخفیفات به مناسبت ایام خاص و تقسیط هایی که انجام می شود از جمله اقدامات شهرداری است اما متاسفانه باز هم استقبال نمی شود و شاید ایراد کار در جای دیگری است.
وی تاکید کرد: هر کس در شهر حاجی آباد در بحث مسکن ورود پیدا کند به طور یقین سود خواهد کرد.
کریمدادی گفت: یکی دیگر از راهکارهای خروج از رکود مسکن این است که بنیاد مسکن و راه و شهرسازی بسته های حمایتی برای مردم در نظر بگیرند تا این مشکل ان شاء الله رفع شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا