عمومی

زنگ وقف در مدرسه اميد انقلاب حاجي آباد نواخته شد

در اولين روز از دهه وقف سال٩٥زنگ وقف در مدرسه اميد انقلاب حاجي آباد به صدا درآمد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،در اولين روز از دهه وقف سال٩٥زنگ وقف در مدرسه اميد انقلاب حاجي آباد با حضورحجت الاسلام رحيمي رياست اداره اوقاف و امور خيريه و مهدي پورمدير آموزش و پرورش شهرستان زيركوه به صدا درآمد.
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان در این مراسم ضمن تقدیر از مدیریت آموزش و پرورش شهرستان که زمینه اجرای این برنامه را فراهم کردند ،خاطرنشان کرد: سنت حسنه وقف از یادگاران انسان های پاک و مخلصی است که برای آخرت خود خانه ای ساخته اند.
حجت الاسلام رحیمی ادامه داد: وقف کردن تنها این نیست که انسان خانه یا زمین یا مغازه و باغ خود را وقف کند بلکه هرکسی درحد توانایی خودش می تواند یک واقف باشد.
وی تصریح کرد:یک دانش آموز با وقف کتاب یا یک معلم با وقف وقت خود برای تعلیم و تربیت می توانند واقف باشند لذا می طلبد هرکس در موقعیت و جایگاه و مرتبه خویش زمینه وقف پیشقدم باشد.
مهدی پور مدیر آموزش و پرورش شهرستان هم در این مراسم اظهارداشت:سنت حسنه وقف از قدیم الایام جزء سنت های شايسته مردم این شهرستان بوده و امروز باید همه دانش آموزان با این عمل آشنا شوند.
وی افزود: هردانش آموز، هر معلم، هر استاد دانشگاه می تواند یاور وقف شود و در بسط و گسترش این فرهنگ نوراني تلاش نماید.
در پایان مراسم زنگ وقف در دبیرستان امید انقلاب به نمایندگی از مدارس شهرستان با حضور دانش آموزان، معلمان، مدیریت آموزش پرورش شهرستان و رئیس اداره اوقاف و امورخیریه به صدا درآمد.
همچنین به مناسبت آغاز هفته وقف، حجت الاسلام رحيمي رئيس اداره اوقاف و امورخيريه به همراه رياست سازمان تبليغات با حجت الاسلام و المسلمين مرتضايي نيا امام جمعه محترم شهرستان زيركوه دیدار کرد و همچنین معاون فرماندار زیرکوه به اتفاق جمعي از روساي ادارات شهرستان زيركوه با حضوردر محل اداره اوقاف و امور خيريه زيركوه با ریاست اوقاف شهرستان دیدار کردند.
همکنون به کانال اطلاع رسانی زیرکوه نیوز در تلگرام بپیوندید:
https://telegram.me/zirkoohnews

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا