عمومی

زهان در روز زمین پاک، پاکسازی شد

همزمان با روز زمین پاک با شعار سلامت برای همه ،در همه جا ،دوستان وعلاقه مندان به طبیعت و محیط زیست در حاشیه جاده زهان به زیرکوه ،در یک برنامه نمادین و فرهنگی ،زمین را از زباله های رها شده پاک‌کردند .

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،همزمان با روز زمین پاک با شعار سلامت برای همه ،در همه جا ،دوستان وعلاقه مندان به طبیعت و محیط زیست در حاشیه جاده زهان به زیرکوه ،در یک برنامه نمادین و فرهنگی ،زمین را از زباله های رها شده پاک‌کردند .
این مراسم با حضور خان زاده فرماندار شهرستان ،ناصری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ،بخشدار زهان ،پرسنل شهرداری و آتش نشانی زهان ،پرسنل مرکز بهداشتی درمانی زهان،فرهنگیان و‌دانش آموزان و جمعی از فعالین محیط زیست شهر زهان برگزار شد .
در این برنامه زیبا، قسمتی از باله هایی که هر روز در طبیعت وحاشیه جاده ها ریخته می شود توسط دوست داران محیط زیست و‌مسئولان شهرستانی و شهر زهان جمع آوری شد .
شهردار زهان در این مراسم گفت: این برنامه با هدف فرهنگ سازی در جامعه انجام می گیرد تا مردم بدانند که همه در قبال شهر مسوولیت دارند و همانطور که به نظافت منزل و محیط کار خود اهمیت می دهند به تمیزی شهر نیز توجه داشته باشند.
دهقانی با بیان اینکه شهر مانند یک موجود زنده است و به هوا و زمین پاک نیاز دارد و همه باید بدانند که به محیط زیست توجه داشته و با احترام به حقوق شهروندان در پاکی و نظافت آن بکوشند، افزود: داشتن محیط زیست سالم یک مساله حیاتی است و در این میان ضرورت دارد که مردم و گردشگران گرامی با همت و تلاش خود ضمن بهره مندی از این موهبت های الهی با رعایت اخلاق طبیعت گردی و با بهره مندی از آموزه های دینی و اخلاق زیست محیطی ، صیانت از جلوه های الهی را سرلوحه رفتار و منش خود قرار داده و در حفظ طبیعت و محیط زیست کوشا باشند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا