عمومی

زیرکوه ، رتبه اول استان در زمینه نمونه های کشاورزی کشور را کسب کرد

در مراسم معرفی نمونه های کشاورزی کشور،شهرستان زیرکوه با دارا بودن سه نماینده در این مراسم رتبه اول استان خراسان جنوبی را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،صبح دیروز سه شنبه ( 11 دی97) سی وسومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ‌ملی بخش کشاورزی در سالن فجر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار گردید.
در این مراسم از 158 نمونه بخش کشاورزی در رشته های مختلف تقدیر شد و استان خراسان جنوبی به لحاظ دارا بودن چهارده نمونه برتر، برای دومین سال پیاپی، بعنوان دومین استان برگزیده کشور انتخاب گردید و شهرستان زیرکوه با دارا بودن سه نماینده در این مراسم رتبه اول استان را کسب کرد.
این در حالی است که شهرستان زیرکوه علی رغم خشکسالی های چندین ساله و کمبود شدید نزولات جوی اما با این وجود کشاورزان پرتوان شهرستان بر خشکسالی مسلط شدند و اوضاع را به نفع خود تغییر دادند.
آنها با بکارگیری حداقل ها اما استفاده از بهترین ها در رقابت های کشوری گل کاشتند . کسب این افتخار تنها در سایه تلاش و همت کشاورزان میسر گردید.
لیست اسامی برترینهای کشاورزی شهرستان زیرکوه در سطح ملی که(سه شنبه 11دی) در سی وسومین مراسم تجلیل از نمونه های ملی بخش کشاورزی، از آنها تجلیل شد.
اقای علی رازقی:مجری نمونه پروژه مشارکت مردمی تثبیت شن و بیابان زدایی
امیرشبانی:تولید کننده نمونه ذرت علوفه ای
روح الله رازقی:تولید کننده نمونه سبزی و صیفی نشایی

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا