عمومی

ستاد راهبردی و اقتصاد مقاومتی در شهرستان زیرکوه برگزار شد+تصاویر

با حضور استاندار خراسان جنوبی و مدیران کل استان،،ستاد راهبردی و اقتصاد مقاومتی استان در شهرستان زیرکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، صبح امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی، مدیران کل استان ،امام جمعه و مدیران ادارات و نهادهای دولتی شهرستان زیرکوه،ستاد راهبردی و اقتصاد مقاومتی استان خراسان جنوبی در شهرستان زیرکوه برای پیگیری مشکلات و راهکارهای رفع محرومیت زدایی از اینن شهرستان مرزی ،برگزار شد.
کم آبی،مشکلات زمین های شهر حاجی آباد، توسعه معادن،توجه به بحث گردشگری، هدررفت آب در رودخانه تجنود،تکمیل استخر شنای حاجی آباد و حل مشکلات گازرسانی به برخی روستاها از مهمترین مشکلات مطرح شده در این نشست بود.
فرماندار زیرکوه در این جلسه گفت:شهرستان زیرکوه تنها شهرستانی است که رودخانه دایمی دارد و یکی از رودخانه ها رودخانه تجنود است که ۵۰ لیتر اب بر ثانیه مازاد استفاده کشاورزان هدر می رود.
علیرعم این پتانسیل مردم روستای تجنود در فقر و عذاب هستند و درحال مهاجرت از روستا هستند در حالی که هدف ما نگه داشت مردم در نقطه صفر مرز است.
خانزاده خاطرنشان کرد:یکی از قابلیت های شهرستان بحث معادن است اما دو معدن فلدسپات و سنگ آهن زیرکوه که از معادن بزرگ و فعال شهرستان هستند با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند.
وی تصریح کرد:عمده مشکلات شهرستان مشکل کم آبی است و با توجه به بارندگی بسیار اندک در سال جاری،احتمال یک تنش آبی در شهرستان وجود دارد و خواستار تخصیص اعتبار ویژه به این موضوع هستیم.
فرماندار زیرکوه گفت:گازرسانی یکی از پروژه های بسیار مثبت در شهرستان زیرکوه بود اما مشکلاتی در زمینه گازکشی به برخی از روستاها وجود دارد که انتظار رفع این مشکل هستیم.
خانزاده بیان داشت:استخر شنای حاجی اباد بالغ بر یک میلیارد اعتبار نیاز دارد که در شهرستان پیش بینی شده اما تخصیص لازم وجود ندارد.
استاندار خراسان جنوبی در این جلسه گفت:گیاهان دارویی،گلخانه ها،گردشگری،معادن و ظرفیت مرز، پنج محور توسعه در شهرستان زیرکوه است که مقدمات آن آماده است.
مروج الشریعه خاطرنشان کرد:ستاد اقتصاد مقاومتی در ده شهرستان استان به پایان رسید اما در دور دوم که از فروردین آغازخواهد شد،مجددا این ستاد برگزار و روش ها متفاوت خواهد بود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا