عمومی

سرپناه گرم بی بی فاطمه یک یاعلی دیگر می خواهد

اگر چه گروههای جهادی و جهادگران بی ادعا برای بی بی فاطمه سنگ تمام گذاشتند و با ساختن سرپناهی گرم،این مادربزرگ دوست داشتنی را از گزند سرما و برف و باران حفاظت کردند، اما منزل بی بی فاطمه به یک یاعلی دیگر نیازمند است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،تعطیلی آخر هفته فرصتی فراهم کرد تا با حضور در روستای گمنج ،به دیدار بی بی فاطمه برویم و از نزدیک شرایط زندگی این روزهای این مادربزرگ دوست داشتنی را ببینیم و مشکلاتش را به گوش مسئولان برسانیم.
فاطمه عرب که از همان روزهای اول حضورمان در روستای گمنج به خاطر شیرینی گفتار و چهره دوست داشتنی اش او را بی بی فاطمه نامیده ایم،با دیدن دوباره ما به استقبالمان می آید و از همان لحظه اول دعاهایش را در حق همه کسانی که پیگیر مشکلاتش بودند، آغاز می کند.
سالها زندگی در دخمه 6 متری
بي بي فاطمه در سال هاي پس از زلزله 1376 مدت ها در دخمهاي کوچک که قرار بود به عنوان حمام يک منزل استفاده شود زندگي مي کردوهمه وسايلش را در اين دخمه کوچک که مساحتش به 6 متر هم نميرسيد گنجانده بود.
اما مرداد ماه سال 1394 بود که گروهي از جهادگران به روستای گمنج آمدند تا سرپناهي براي بي بي فاطمه بسازند و به همت این گروه جهادی منزل بی بی فاطمه ساخته شد تا از گزند سرما در امان بماند و سرپناهی برای زندگی خود داشته باشد.
اما تلاشهای جهادگران به همین جا ختم نشد و منزل بی بی فاطمه که در سال 1394 به همت گروههای جهادی ساخته شده بود،در تابستان 96 به همت گروه جهادی برنایان از مجتمع معلم تهران،حصارکشی شد.
سرپناه گرم بی بی فاطمه یک یاعلی دیگر می خواهد
اگر چه گروههای جهادی و جهادگران بی ادعا برای بی بی فاطمه سنگ تمام گذاشتند و با ساختن سرپناهی گرم،این مادربزرگ دوست داشتنی را از گزند سرما و برف و باران حفاظت کردند، اما منزل بی بی فاطمه به یک یاعلی دیگر نیازمند است.
با ورود به منزل بی بی فاطمه ظاهرا همه چیز خوب و مرتب به نظر می رسد و برای ما که از روزهای اول دادستان زندگیش را دیده ایم و بارها مرور کرده ایم،ظاهرا ، زندگی این روزهای این مادر بزرگ دوست داشتنی مرتب و ایده آل به نظر می رسد اما وقتی پای صحبتش می نشینیم،مشکلات دوباره هویدا می شوند.
فاطمه عرب ، از همت جهادگران بسیار ممنون و سپاسگذار است و می گوید : روزهای تنهایی ام را همیشه دعاگوی این انسانهای شریف هستم و امیدوارم هیچ گاه در زندگیشان مشکلی پیش نیاید و هر جا بروند در پر جبرئیل بروند.
این مادر بزرگ دوست داشتنی خاطرنشان کرد:این انسانهای شریف خیلی برای ما زحمت کشیدند و امیدوارم بار دیگر هم آنها را ببینم.
وی با اشاره به حصارکشی منزلش گفت:برای حصارکشی منزلم تعداد 200 بلوکه سیمانی از یکی از اهالی روستا قرض گرفته شده و قرار بود جایگزین شود،‌اما بعد از رفتن گروههای جهادی این بلوک های سیمانی هنوز جایگزین نشده و ما زیر دین این امانت مانده ایم و توان پرداخت آن را هم ندارم.
بی بی فاطمه همچنین به نداشتن درب منزل اشاره کرد و بیان داشت:با توجه به اینکه منزل من در کنار روستا قرار دارد،حیوانات وحشی و اهلی همیشه وارد منزل می شوند و برای من پیره زن ترسناک است.
وی مجددا برای همه کسانی که برایش زحمت کشیده اند دعا می کند و می گوید:از اینکه برایم خانه ساخته اند و نعمت آب و برق برایمان فراهم کرده اند، از ته دل سپاسگذارم و امیدوارم مولا علی نگهدار همه این افراد باشد.
توانایی کار کردن ندارم
اشک هایش جاری می شود و می گوید:من مریض هستم و توانایی کار کردن ندارم و تنها کسی که این روزها در کنارم است دخترم است و ما افراد بی کس غیر از خدا هیچکس را نداریم بنابراین امیدوارم امام زمان ظهور کند و به داد ما برسد.
بی بیب فاطمه به روزهای سخت زمستان اشاره کرد . بیان داشت:تنها وسیله گرمایش ما یک چراغ کوچک است که بو و دود آن ما را ذیت می کند و برای چشمم ضرر دارد.
وی به بیماری چشمش اشاره کرد و گفت:از روزی که چشمم دچار عارضه شده است ، بیشتر افتاده شده ام و هیچ کاری از دستم ساخته نیست.
بی بی فاطمه با اشاره به اینکه دخترم تنها یاورم است،خاطرنشان کرد:مسئولان و خصوصا جهادگران گروههای جهادی هم تا جایی توانسته اند کمکم کرده اند و دوست ندارم بیشتر از این آن ها را به زحمت بیندازم ،‌اما اگر همین مشکلات اندک هم حل شود،‌همیشه دعاگوی آنها خواهم بود.
با بی بی فاطمه خداحافظی می کنیم به امید اینکه مشکلاتش برای همیشه توسط مسئولان و خیرین حل شود و ان شاء الله روزی دیگر با انتشار خبرهای خوب و مسرت بخش مهمان خانه باصفای این مادربزرگ دوست داشتنی باشیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا