عمومی

سنگ اندازی دولت، بر سر راه زائرین اربعین/افزایش دوبرابری کرایه اتوبوس

راهپیمایی اربعین که به عنوان بزرگترین اجتماع بشری تاکنون شناخته شده چند سالی است که در کشور رواج پیدا کرده است اما سیاست های برخی از مسئولین که می بایست در جهت همواری سازی مشکلات سر راه زائرین باشد متاسفانه هموار سازی در جهت جذب پول بیشتر شده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام نظری استاد حوزه علمیه حاجی آباد، در یاداشتی به پیاده روی بزرگ اربعین و گرانی کرایه رفت و برگشت زائرین اربعین پرداخته است.
متن این یادداشت بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
سنگ اندازی دولت فخیمه تدبیر ، بر سر راه زائرین اربعین
راهپیمایی اربعین که به عنوان بزرگترین اجتماع بشری تاکنون شناخته شده و چشم جهانیان را به خود خیره ساخته ، چند سالی است که با هدف آماده سازی برای قیام امام زمان (عج) در کشور رواج پیدا کرده است اما سیاست های برخی از مسئولین که می بایست در جهت همواری سازی مشکلات سر راه زائرین باشد متاسفانه هموار سازی در جهت جذب پول بیشتر شده است
معلوم نیست چه جریان بیماری در پس پرده ، در لایه های تو درتوی دولت تدبیر ، به دور از هرگونه انصاف و رعایت حال مردم ، در آستانه اربعین حسینی با خلق هزینه های گزاف ، و دو برابر کردن نرخ بلیت اتوبوس زائرین اربعین ، وافزایش صد در صدی آن ، بدنبال اعتراض وآشفته ساختن مردم هست.
اتوبوسی که در غیر اربعین ، برای رفت وبرگشت خود تا مرز عراق ، دربستی مبلغ 8 تا 9ملیون تومان از زائرین دریافت میکرد به یک مرتبه با یک تصمیم شبانه و نسنجیده دولتمردان ،این مبلغ تا دو برابر در ایام اربعین افزایش یافت وزائران حسینی که غالبا از اقشار متوسط به پایین جامعه هستند بایستی برای زیارت خود این هزینه سنگین غیر منصفانه را پرداخت کنند.
هزینه بلیت هواپیمانیز به همین درد مبتلا شده چنانکه هزینه بلیت هواپیما، نجف در ایام اربعین به بالای دو میلیون می رسید هزینه یک تور 4 روزه استانبول تنها 999 هزار تومان است؛ به عبارت دیگر یک سفر با مکان خواب و غذا از ایران به استانبول کمتر از نصف یک بلیت هواپیمای اربعین است.
داوود کشاورزیان ، معاون وزیر راه و شهرسازی در این باره می گوید : معتقدم قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین برای مقاصد شهرهای مرزی با عراق باید 2 برابر قیمت روزهای عادی افزایش یابد.
اکنون از وی باید پرسید جنابعالی این اعتقاد راسخ واستوار را از کجا دریافت کرده اید ؟؟
آیا اعتقاد جنابعالی برآمده از جیب مردم است ؟ یا بر آمده از جیب اختلاس گران زروسیم ؟؟
آیا مردمی که بار گرانی ،تورم ،بیکاری ، ورشکسته شدن کارگاهها وکارخانه جات را در سایه برجام شاهدند یا آن کشاورزی که هنوز پول گندمش را بعد از چهار ماه تولید دریافت نکرده وهمگی میخواهند با پای پیاده ، به زیارت مولای خود ، امام حسین (ع) بروند همان اعتقاد جنابعالی را دارند ؟؟
چقدر مقبول و معقول بود دولتمردان جمهوری اسلامی ایران که مدعی رفاه حال زائران ایرانی و رعایت کردن حق رانندگان هستند در زمینه برگزاری هرچه بهتر گردهمایی بزرگ شیعیان، که چند سالی است چشم جهانیان را به خود خیره کرده ، رغبت و احساس مسوولیت بیشتری از خود نشان می دادند ، دولتمردان می توانستند در جهت کم کردن هزینه ها ، به ما به التفاوت یک سر خالی رفتن یا برگشتن اتوبوس ها به مهران یا شلمچه یارانه ای اختصاص دهند تا هم در حق رانندگان و صاحبان اتوبوس ها اجحاف نشود و هم زائران حرم ابا عبدالله با افزایش بلیت دو برابری مواجه نشوند. نه اینکه با یک تصمیم شبانه به افزایش صد در صدی هزینه بلیت اتوبوس، تنها اجحاف به حق زائران حسینی روا دارند
شهر حاجی اباد مورخه 18\7\96
منابع : جام نیوز
مشرق نیوز

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا