عمومی

سوغات زیرکوه ،اتحاد و انسجام است/کارکردن در حوزه آسیب های اجتماعی ،سرمایه گذاری برای جوانان است

امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه ورود به حوزه آسیب های اجتماعی بسیار کار خوب و پسندیده ای است،گفت:هر چقدر روی آسیب های اجتماعی کار کنیم،سرمایه گذاری برای جوانان است و نظام را بیمه می کند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا درجلسه بررسی مشکلات جمعیت هلال احمر این شهرستان با تبریک میلاد حضرت مسیح پیامبر صلح،از فعالیت های مجموعه هلال احمر در استان و شهرستان زیرکوه تشکر کردواظهارداشت:شهرستان زیرکوه یک شهرستان نوپاست که از نقاط حادثه خیز استان محسوب می شود وتا کنون چندین بارزلزله های مخرب این شهرستان را لرزانده است.
امام جمعه زیرکوه خاطرنشان کرد:دو امام جمعه شیعه و دو امام جمعه اهل سنت در شهرستان حضوردارند و نماز جمعه در چهارنقطه برگزار می شود اما سوغات من به شما این است که هیچ اختلافی بین شیعه و اهل سنت شهرستان وجود ندارد و آنچه دیده می شود برادری و برابری است.
وی با بیان اینکه مسؤولان شهرستان روحیه جهادی دارند وبرای رفع مشکلات تلاش و کوشش می کنند، تصریح کرد: سوغات دیگر ما این است که مردم بسیار خوب و در صحنه ای داریم و مردم این شهرستان علیرغم مشکلات فراوان در همه صحنه ها پای کار هستند.
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه ورود به حوزه آسیب های اجتماعی بسیار کار خوب و پسندیده ای است،گفت:هر چقدر روی آسیب های اجتماعی کار کنیم،سرمایه گذاری برای جوانان است و نظام را بیمه می کند.
مرتضائی نیا با اشاره به مشکلات بیکاری در شهرستان،اذعان داشت:متاسفانه این معضل تا حدودی جوانان ما را در بعضی نقاط به سمت اعتیاد وآسیب های اجتماعی سوق داده است که این مورد آزار دهنده است.
وی با بیان اینکه نرم محرومیت زیرکوه از شهرستانهای دیگربسیار پایین تر است بیان داشت: این شهرستان باید از نظر تجهیزات و زیرساخت ها به طور ویژه دیده شود.
امام جمعه زیرکوه،اذعان داشت:آنچه در شهرستان در حیطه امام جمعه است قول می دهم با تمام قدرت و قوت در خدمت هلال احمر باشم.
مجتمع آموزشی هلال احمر فعال نگه داشته شود
فرماندار زیرکوه نیز در این جلسه اظهارداشت:با توجه به حوادث طبیعی فراوان و زلزله هایی که در شهرستان زیرکوه اتفاق می افتد باید توجه بیشتری به بحث زیرساخت ها و امکانات در شهرستان شود.
خانزاده با بیان اینکه شهرستان زیرکوه یک شهرستان مرزی است و بیش از دو هزار کیلومتر راه روستایی و شهری در این شهرستان وجود دارد،گفت:در بحث مدیریت بحران مشکلات زیادی در این شهرستان وجوددارد ودر داخل شهرستان امکانات ویژه ای برای مقابله با حوادث و بحرانها وجود نداردو نیازمند حمایت شهرستانهای همجوار و مرکز استان هستیم بنابراین انتظار ما این است که زیرساخت ها در این شهرستان مرزی و محروم آماده شود.
وی بااشاره به احداث مجتمع آموزشی هلال احمر در روستای بمرود،تصریح کرد:تعطیلی این مجتمع علاوه بر مشکلاتی برای دانش اموزان می تواند تبعات سیاسی در پی داشته باشد بنابراین انتظار ما این است این مجتمع آموزشی، فعال نگه داشته شود.
گفتنی است،با حضور حبیبی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور و خزانه دار این جمعیت،بابایی معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر کشور،خانم موهبتی رئیس سازمان جوانان هلال احمر خراسان جنوبی،امام جمعه و فرماندار شهرستان مشکلات و توانمندی های حوزه هلال احمر شهرستان زیرکوه بررسی شد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا