عمومی

شرکت بیش از 500 نفر در دوره های آموزشی پیشگیری از بیماری های مشترک انسان و دام

رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه از شرکت بیش از 500 نفر در دوره های آموزشی پیشگیری از بیماری های مشترک انسان و دام در ایام ماه مبارک رمضان خبرداد.

فرهاد منصوری امروز در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز اظهارداشت: در راستای وظایف ذاتی دامپزشکی ، اطلاع رسانی همگانی و بهره مندی از فرصت های آموزشی برابر برای همشهریان محترم، در ایام ماه مبارک رمضان 10 دوره آموزشی در روستاهای شاهرخت ، بقرایی ، اردکول ،چناران ، بشیران ، فخر آباد ، برسنان ، محمد آباد، حسن اباد و شهر حاجی آباد برگزار شد که در این دوره های آموزشی شرکت کنندگاه با اهم بیماری های مشترک بین انسان و دام آشنا شدند.
وی خاطرنشان کرد:نظر به اهمیت پیشگیری در بسیاری از بیماریها و خطر وجود بیماری های مشترک بین انسان ودام از جمله تب مالت ، تب کریمه و کنگو و… در این دوره های آموزشی مهمترین نکات در پیشگیری از بیماری ها بیان شد. قابل ذکر می باشد.
منصوری گفت: بیش از 850 بیماری مشترک بین انسان و دام وجود دارد که مهترین راهکار در مبارزه با این بیماری ها پیشگیری می باشد.
رئیس شبکه دامپزشکی زیرکوه اذعان داشت:همچنین نظر به مرزی بودن شهرستان زیرکوه و ذکر این نکته که اکثر جمعیت شهرستان زیرکوه به حرفه دامداری مشغول می باشند اهمیت آشنایی با این بیماری ها را در سطح شهرستان چند برابر می کند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا