عمومی

شعار اقتصاد مقاومتی نباید بر زمین بماند

مدیرآموزش و پرورش زیرکوه گفت: مقام معظم رهبری ابتدای سال ،عنوان اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل را برای سال جاری انتخاب کردند وهمه باید تلاش کنیم و نگذاریم شعار اقتصاد مقاومتی بر زمین بماند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،علیرضا مهدی پور امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزان در آموزشگاه نمونه حاج حسن ناصری زیرکوه با تبریک دهه فجر از تلاش همه کسانی که تلاش کردند ودربرپایی این نمایشگاه زحمت کشیدند تشکرکرد و گفت: هدف از برپایی اینگونه نمایشگاه ها ، شناخت استعدادها ، معرفی پتانسیل ها و محصولات بومی شهرستان و آشنایی بادانش آموزان با آداب و رسوم و سنت هایی است که در روستاهای شهرستان زیرکوه وجود دارد.
مدیرآموزش و پرورش زیرکوه ادامه داد:هدف دوم اینگونه نمایشگاه ها این است که امسال که به فرموده مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل است،از محصولات و توانمندی های داخلی استفاده کنیم و بدانیم که در شرایط سخت هم می توانیم روزگار خود را سپری کنیم.
وی ادامه داد:مقام معظم رهبری ابتدای سال ،عنوان اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل را برای سال جاری انتخاب کردند وهمه باید تلاش کنیم و نگذاریم شعار اقتصاد مقاومتی بر زمین بماند.
مهدی پور با بیان اینکه همه باید در بحث اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم،اذعان داشت:همه دانش آموزان باید با کمک به خانواده ها و ساخت دست ساخته هایی که به عنوان کالای تولیدی محسوب می شود،گانی کوچک در بحث توانمندی خانواده ها برداریم.
وی بیان داشت:اکثر خانواده های شهرستان ما یا کشاورز هستند و یا دامدار و نگاهشان به نزول رحمت الهی است و با توجه به خشکسالی های پی در پی با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند وعلیرغم مشکلات اقتصادی فرزندان خود را روانه تحصیل علم و دانش می کنند بنابراین دانش آموزان با درس خواندن خود شکر گزار زحمات و تلاشهای والدین و مربیان و معلمان خود باشید.
مدیر آموزش و پرورش زیرکوه خاطرنشان کرد:باید تلاش کنیم و به سمت و سویی حرکت کنیم تا فرزندان ما بحث فعالیت های اقتصادی را بهتر درک کنند و در کارهای مشارکت در خانواده شرکت کنند.
مهدی پور اذعان داشت:دانش آموز ما حتما نباید فقط درس بخواند بلکه در کنار درس خواندن باید کمک حال خانواده خود نیز باشد.
وی تاکیدکرد:فرهنگیان و اعضای انجمن اولیاء و مربیان مدارس باید تلاش کنند تا اینگونه نمایشگاهها که بیشتر بحث توانمند سازی و آشنایی با محصولات و آداب و روسوم شهرستان در آن دنبال می شود،در مناسبت های مختلف برگزار شود.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا