عمومی

شعار شیعه و سنی برای خندیدن به شعور مسلمانان است

امام جمعه اهل سنت فندخت با بیان اینکه هیچ تفاوتی بین شیعه و سنی در این موارد نیست،تاکید کرد:سنی و شیعه را دشمنان علم کردند تا وقتی بخواهند از این شعار به شعور ما بخندند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،مولوی سید مصطفی حسینی امام جمعه اهل سنت فندخت در مراسم جشن وحدت که با حضور مردم،مسؤولان و علمای اهل سنت و شیعه شهرستان زیرکوه درمسجد فاطمه الزهرا(س) حاجی آباد برگزارشد،با تبریک سالروز ولادت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق(ع) بااشاره به آیه شریفه «اشداء علی الکفار، رحماء بینهم» اظهارداشت: پیامبر اسلام از ابتدای امر با دو جبهه مؤمنین و مؤمنات و جبهه منافقین و مشرکین و مغرضینی که از یهود و نپاری پیامبر را اذیت می کردند و مانع گسترش دین اسلام بودند،روبرو بوده است.
امام جمعه اهل سنت فندخت با بیان اینکه در رسالت پیامبر هیچ شک و تردیدی وجود ندارد،خاطرنشان کرد:امروز متاسفانه عده ای مسلمان نما پیامبر را مورد شک و اهانت قرار می دهند در حالی که خداوند متعال 1400 سال قبل فرموده است رسول الله.
وی ادامه داد:این ها اینقدر کور و جاهلند که عصمت پیغمبر را زیر سوال می برند و ظاهرا در چهارچوب اسلامی هم خود را جا می زنند در حالی که خداوند عصمت پیامبر را توضیح داده و تضمین کرده است اما بازهم عده ای درثالب سوالات اسلامی رسالت و عصمت پیامبر را زیر سول می برند.
مولوی حسینی بیان داشت:من و شما به عنوان یاوران دین خدا و یاوران اهل بیت عصمت و طهارت بدانیم که آنها چه نقشه ای دارند و بعد از فهمیدن با دست دادن با یکدیگر بر مبنای اخوت اسلامی ،جلوی دشمن را سد کنیم.
امام جمعه اهل سنت فندخت با تاکید براینکه دشمن را باید شناخت،گفت:امروز غفلتی که بر مسلمانان عارض شده این است که از دشمن خود غفلت می کنند و عده ای هنوز که هنوز است می گویند آمریکا به ما چکار دارد؟
وی ادامه داد:اینها هنوز فکر می کنند دشمن فقط همان شیطان است،درحالی که امروز شیطانهایی داریم که باید آنها را شناخت وامروز صهیونیسم بین الملل و همان کسانی که از نسل یزیدها مانده اند و توطئه می کنند شیطان زمان است.
مولوی حسینی تاکیدکرد:دشمن را باید شناخت و به شدت با او مبارزه کرد و نگذاشت بر علیه اسلام توطئه کند و سپس عامه مردم و امت پیامبر را نسبت به مسائل آگاه کرد و امروز می بینیم که در دستان من و شما دشمنانی وجود دارد که اگر از آن درست استفاده نکنیم دچار مشکل خواهیم شد.
امام جمعه اهل سنت فندخت گفت:هشت سال جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشتیم اما هنوز جنگ و جهاد تمام نشده است چون استکبار با اسلام و امت اسلامی سرسازش ندارد ویکی از بهترین کارهایی که امروزنظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انجام داده و امت اسلامی در ایران اسلامی کار می کنند،مدافعان حرم هستند.
وی تاکید کرد:این درس را باید از حرکت امام حسین گرفت که همیشه دشمن شناسی و دشمن ستیزی هزینه دارد و چه بسا هزینه های سنگینی هم داشته باشد که پرپر شدن جوانان و کودکان و نوجوانان هزینه های سنگینی است که بر پیکره جهان اسلام وارد می شود و همه اینها توطئه دشمنان است.
اهل سنت دوستان اهل بیت پیامبرند
مولوی حسینی با بیان اینکه شیعه و سنی با هم مشکلی ندارند، اذعان داشت:امروز دغدغه مقام معظم رهبری از شیعه های تندرویی است که به فرموده ایشان شیعه انگلیسی هستند و سنی آمریکائی .
وی با اشاره به اینکه اهل سنت محب اهل بیت هستند، گفت :در روایات ماست که حسن وحسین گوشواره های عرش الهی اند وسرور و آقای جوانان اهل بهشت .
امام جمعه اهل سنت فندخت با بیان اینکه هیچ تفاوتی بین شیعه و سنی در این موارد نیست،تاکید کرد:سنی و شیعه را دشمنان علم کردند تا وقتی بخواهند از این شعار به شعور ما بخندند بنابراین ما باید شعور داشته باشیم تا شعار دشمن را خنثی کنیم و مسائل کوچک را چماق نکنیم و بر سر هم بکوبیم.
وی با شاره به راهپیمایی بزرگ اربعین و حضور پرشور اهل سنت در این مراسم،بیان داشت:ما معتقدیم همانگونه که زنده می تواند مثمر ثمر باشد ،اهلا موت هم می تواند مثمر ثمر باشد خصوصا بزرگانی چون نبی مکرم اسلام و امامان معصوم.
مولوی حسینی خاطرنشان کرد:ما مواردی بزرگتر از اینها داریم و آن صهیونیسم است،صهیونیستی که نه به شیعه رحم می کند و نه سنی و امروز می بینیم که در سوریه بیش از 14 میلیون آواره وجود دارد و اینها را کسانی به عنوان داعش و کسانی که هیچگونه جایگاهی در اجتماع خود ندارند دارند آواره کرده اند و بر پیکره اسلام ضربه وارد می کنند.
وی با بیان اینکه درد سنی درد شیعه و درد شیعه ،درد سنی است،گفت:ما دردهای مشترکی داریم و آن دردهایی است که دشمنان از بیرون از مرزها بر ما تحمیل می کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا