عمومی

شغل پرستاری خللی در زندگی ام ایجاد نکرده است/ از کمک به مردم منطقه محروم خوشحالم

مدیر پرستاری بیمارستان زیرکوه با بیان اینکه شغل پرستاری خللی در زندگی ام ایجاد نکرده است،گفت: از کمک به مردم منطقه محروم خوشحالم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، پرستار عجب واژه نام آشنایی است و کلمه ای است که ناخودآگاه یادآور آرامش پس از طوفان یا انسان های بی ادعایی است که به معنای واقعی کلمه خالصانه به فعالیت پرداخته و تمام تلاش خود را معطوف به مراقبت از بیمار می کنند تا بیمار دوران نقاهت خود را به آرامی سپری کند.
پنجم جمادی الاول سالروز ولادت بانوی بزرگ اسلام، اسوه صبر و ایمان حضرت زینب کبری (س) است که به پاسداشت مقاومت، ایثار و پایداری این بانوی بزرگوار در مصیبت های کربلا به عنوان روز پرستار نامگذاری شده تا بهانه ای باشد برای قدردانی از زحمات پرستاران کوشا و ساعی این دیار.
به همین مناسبت به همین مناسبت بر آن شدیم تا با یکی از پرستاران فعال بیمارستان حاجی آباد به گفت و گو بنشینیم.
گلندام رضازاده مدیر پرستاری بیمارستان زیرکوه و بومی شهرستان زیرکوه است که پس از فارغ التحصیلی در رشته پرستاری در سال 1387 به استخدام وزرات بهداشت و درمان درآمده و بعد از چند سال کار در بیمارستان قاین ترجیح داد برای خدمت به مردم زادگاهش عازم شهرستان زیرکوه شود.
رشته پرستاری را صرفا به جهت خدمت به مردم انتخاب کرده ام
رضا زاده گفت:وقتی در مورد رشته های مختلف تحصیلی تحقیق می کردم به این نتیجه رسیدم که رشته های پرستاری ، مامایی و بیمارستانی بهترین رشته هایی است که می شود در آن به مردم خدمت رسانی کرد و رشته پرستاری را با عشق و علاقه و صرفا به جهت خدمت به مردم انتخاب کردم.
مدیر پرستاری بیمارستان زیرکوه که الان 9 سال سابقه خدمت دارد،خاطرنشان کرد:هیچوقت در طول مدت خدمتم از شغل خود پشیمان نشده ام اما در خیلی از مواقع به خاطر اینکه نتوانسته ام کاری برای بیمار انجام دهم ناراحت شده ام و خصوصا مدتی که در آی سیو کار می کردم از این موارد بسیار برایم اتفاق می افتاد.
وی ادامه داد:رشته پرستاری ،‌رشته ای است که در آن بیشتر با درد و غم مردم سر و کار داریم و خیلی از مواقع دیدن رنج و درد مردم ناراحت کننده است.
شغل پرستاری خللی در زندگی ام ایجاد نکرده است
رضازاده که علاوه بر شغل پرستاری وظیفه همسری و مادر بودن را برعهده دارد، می گوید شغل پرستاری هیچ خللی در زندگی ام ایجاد نکرده است و تازه مزیت های زیادی هم برایم داشته است و همیشه سعی کرده ام با برنامه ریزی هم به کار خانه و هم به وظیفه پرستاری عمل کنم.
وی با بیان اینکه با برنامه ریزی بسیاری از مشکلات حل می شود، گفت:شب هایی که در شیفت شب مشغول به کار هستم ، می توانم با توجه به تعطیلی روز بعد بهتر به زندگی شخصی برسم و مشکلی با شیفت شب ندارم.
از کمک به مردم منطقه محروم خوشحالم
مدیر پرستاری بیمارستان زیرکوه بیان داشت: از اینکه در منطقه خودم به مردم محروم کمک می کنم احساس غرور دارم و این موضوع برایم بسیار خوشایند است.
رضازاده با اشاره به سختی های کار پرستاری، گفت: یک پرستار بعد از گذراندن یک شیفت کاری سخت و پر از مشقت با تمام خستگی روحی و جسمی وارد محیط خانواده می شود و باید سعی نماید تا در کنار استراحت و آماده شدن برای برنامه کاری فردا به کارهای دیگر و امور خانواده نیز بپردازد.
علاوه بر این شیفت شب اگر چه مزایایی هم دارد اما بی خوابی قطعا روی سیستم اعصاب و روان آدم تاثیر گذار است و مشکلاتی را به همراه دارد.
رضا زاده ادامه داد: بعضی وقتها مریض های بدحال و فوتی را می بینیم و برخی مواقع باید خبر فوت یک مریض را به خانواده اش اعلام کنیم که این موارد جزو سختی های کار پرستاری است.
مدیر پرستاری زیرکوه با اشاره به خاطرات شیرین دوران پرستاری ،گفت: یکی از بهترین خاطرات دوران خدمتم در بیمارستان قاین اتفاق افتاد که یک جوان 19 ساله تصادفی که دچار آمبولی شده بود را به بیمارستان اعزام کردند و بعد از انجام سی پی آر همه امید خود را از دست داده بودند.
وی ادامه داد: در همین لحظه از اتاق خارج شدم و دیدم که پدر و مادر این جوان پشت در نشسته هستند و مشغول دعا و زاری هستند و با دیدن این صحنه بیشتر ناراحت شدم و با خودم گفتم چه جوری خبر فوت جوانشان را به اینها بدهم اما یک دفعه به مانیتور نگاه کردم و در کمال ناباوری دیدم قلب این جوان برگشت و این صحنه بسیار خوشحال کننده بود.
رضا زاده بیان داشت: خوب شدن این جوان دقیقا مصادف با عید نوروز بود و این بهترین عیدی برای همه همکاران ما بود.
علاقه شرط اول رشته پرستاری
مدیر پرستاری بیمارستان زیرکوه به جوانان توصیه کرد در حد امکان رشته پرستاری را برای آینده کاری خود انتخاب کنند تا بتوانند به مردم خدمت بیشتری نمایند.
وی از سختی های این شغل گفت و افزود: با توجه به اینکه در این شغل بیشتر با درد و رنج مردم سر و کار داریم باید علاقه وجود داشته باشد و این علاقه شرط اول برای پرستار شدن است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا