عمومی

شهرستان زیرکوه گنجینه ای از قومیت ها، طوایف و فرهنگها با کمترین مساله امنیتی است

فرماندار سابق زیرکوه گفت:شهرستان زیرکوه علیرغم اینکه گنجینه ای از طوایف و قومیت ها و فرهنگ هاست اما به حول و قوه الهی کمترین تنش اجتماعی، امنیتی و سیاسی اتفاق نیفتاده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، مراسم تکریم و معارفه فرماندار زیرکوه، صبح امروز با حضور امام جمعه و جمع کثیری از مردم و مسئولان دستگاههای اجرایی شهرستان ، در محل حسینیه سید الشهدای شهر حاجی آباد برگزار شد.
حجت الله خانزاده فرماندار سابق زیرکوه در این مراسم، گفت:قرار گرفتن در مسندی که انسان بتواند مشکلی از مشکلات مردم را حل کند، این یک توفیق است و خداوند را برای این توفیق سپاس می گویم.
فرماندار سابق زیرکوه با بیان اینکه اقدامات انجام گرفته ،خدمات نظام بوده و کار شخص نیست،بیان داشت: مردم بهترین قاضی و داور هستند و به خوبی تشخیص می دهند که حضور ما در این مدت 4 سال مفید و موثر بوده یا نبوده و اگر باور قلبی مردم این باشد که در این ۴ سال حضور ما تغییری ایجاد کرده است،این برای ما مایه مباهات و خرسندی است.
وی با بیان اینکه باید قدردان خون همه شهدا، جانبازان و ایثارگران باشیم، از همه اقوام و قومیت ها ،طوایف و برادران اهل سنت شهرستان تشکر کرد و گفت: شهرستان زیرکوه علیرغم اینکه گنجینه ای از طوایف و قومیت ها و فرهنگ هاست اما به حول و قوه الهی کمترین تنش اجتماعی، امنیتی و سیاسی اتفاق نیفتاده و این مدیون برادران اهل سنت ، عشایر، طوایف و همه قومیت هایی است که پای بند نظام، ولایت فقیه و قانون اساسی هستند.
خانزاده اذعان داشت: خدا را شاهد و گواه می گیرم چیزی که در این ۴ سال اتفاق افتاد فقط بر اساس وظیفه ای بود که بر دوش ما گذاشته شده بود و سعی بر این بود بدون پیش داوری تلاش کنیم رنج محرومیت را کاهش دهیم.
وی با بیان اینکه استان ما یکی از محرومترین استانهاست،گفت: تلاش کردیم تا در بسیاری از شاخص ها از محرومیت فاصله بگیریم و به سمت شاخص های پیشرفت و ترقی حرکت کنیم.
فرماندار سابق زیرکوه بیان کرد: در این مدت ۴ سال ، از تیرماه 1393 تا کنون تعداد ۳۶۹ پروژه مهم با اعتباری بالغ بر 317 میلیارد تومان در شهرستان زیرکوه به بهره برداری رسید.
خانزاده گفت:یکی از آرزوهای دیرینه مردم شهرستان ،بحث نعمت گاز بود که در حال حاضر ۱۶ شهر و روستای شهرستان از نعمت گاز بهره مند هستند.
وی ادامه داد:در بحث آموزش و پرورش ۱۲ مدرسه در این مدت ساخته شده و دانش آموزان شهرستان در حال استفاده از این مدارس هستند.
شهرک صنعتی یکی از آرزوهای دیرینه ما بود و در حال حاضر زیر ساخت های این شهرک آماده است و یک پروژه در آن آغاز و پروژه بسته بندی آب معدنی نیز با اعتبار ۳ میلیارد تومان به زودی آغاز خواهد شد.
خانزاده با ارائه گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام گرفته،اذعان داشت:همه تلاش ها در سایه امنیتی بوده که به عنوان یک چتر حمایتی بالای سر ما وجود داشته و جا دارد از همه عزیزانی که در راستای ارتقای امنیت پایدار در منطقه تلاش کرده اند،تشکر نمایم.
فرماندار سابق زیرکوه با تشکر از زحمات و همراهی اعضای شورای تامین گفت:این عزیزان در همه برنامه ها در کنار ما بودند و با یکدلی و همراهی کارها را پیش بردیم و خروجی آن نیز همین اتحاد و انسجامی است که در شهرستان وجود دارد و امیدواریم این کالای پر بها همچنان روز به روز انباشته شود.
وی از همه مردم طلب حلالیت کرد و خواستار همکاری و همراهی با سرپرست فرمانداری شهرستان شد.
خانزاده گفت:آمدن من به شهرستان زیرکوه بر اساس منافع شخصی نبود و امروز هم به حکم وظیفه توفیق خدمت در نقطه ای دیگر نصیب شده است و ان شالله این دوستی ها به اینجا ختم نخواهد شد و ادامه خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا