عمومی

شورای آموزش و پرورش زیرکوه تشکیل جلسه داد

با حضور مسولین شورای آموزش و پرورش زیرکوه تشکیل جلسه داد

به گزارش زیرکوه نیوز ، مدير آموزش و پرورش زيرکوه در جلسه شوراي آموزش و پرورش اين شهرستان به شناسايي فضاهاي بي کيفيت اشاره کرد و گفت: در شهر زهان و روستاي بارنجگان کمبود فضاي آموزشي وجود دارد دانش آموزآن روستاي بارنجگان دانش آموزان دختر مجتمع کلینی شهر زهان فضاي آموزشي مناسبي ندارند.
به گفته «مهدي پور»، تمام مدارس ابتدايي پايه ششم زيرکوه هوشمند سازي شده است.
وي ادامه داد: با توجه به اضافه شدن پايه نهم به مقطع متوسطه اول تمهيدات و تدابيرلازم انديشيده شده و براي کمبود فضاي آموزشي اگر مجوز لازم صادر شود سال آينده در دو مدرسه شهر حاجي آباد از شيفت مخالف استفاده خواهد شد.
معاون آموزشي مديريت آموزش و پرورش زيرکوه هم با اشاره به اجراي پروژه مهر براي سال تحصيلي جديد گفت: مقدمات لازم انديشيده شده و کار پروژه مهر در مدارس اين شهرستان به ويژه در مدارس شبانه روزي و خوابگاهي با جديت تمام در حال انجام است.
سيد «علي موسوي» افزود: محوريت پروژه مهر در سال تحصيلي جديد براي کلاس هاي اول ابتدايي است و در اين زمينه تمام کلاس هاي اول رنگ آميزي و شاداب سازي مي شود.
وي به ساماندهي نيروها براي شروع سال تحصيلي جديد اشاره کرد و ادامه داد: 15 مجتمع روستايي و عشايري در اين شهرستان وجود داردکه با حذف اين مجتمع ها در سال تحصيلي جديد براي 28 نيرو صرفه جويي مي شود.
فرماندار زيرکوه هم در اين جلسه خواستار تاسيس اردوگاه دانش آموزي در اين شهرستان شد و گفت: با توجه به فضاهاي بدون استفاده در بافت قديم زهان و روستاي اردکول مي توان از آن براي راه اندازي اردوگاه دانش آموزي استفاده کرد.
«حجت ا… خانزاده» افزود: حدود 40 سال از انقلاب اسلامي مي گذرد و استقرار دانش آموز در کانکس به هيچ وجه پذيرفتني نيست.
وي ادامه داد: ميانگين نرم دانش آموز زيرکوه نسبت به کشور بسيار پايين است و در هر مدرسه به طور ميانگين 64 دانش آموز مشغول به تحصيل هستند که بخش عمده اي از فضاهاي آموزشي در مدارس روستايي به ويژه روستاهاي زير50 خانوار بدون استفاده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا