عمومی

شورای نگهبان پشتیبان واقعی مردم و نظام و خار چشم دشمنان است

امام جمعه زیرکوه گفت: شورای نگهبان پشتیبان واقعی مردم و نظام و خار چشم دشمنان است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا ظهر امروز در در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد ، ضمن توصیه به تقوای الهی ، اظهارداشت: سرنوشت انسان در محشر به دو اقامتگاه ختم می شود اولین بهشت و دومین جهنم است و قرآن عوامل بهشتی و جهنمی را بر می شمارد که از عوامل مهم بهشتی شدن تقوای الهی است.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به مناسبت های پیش رو، ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه و روز دختر و آغاز دهه کرامت گفت: این ایام بهترین فرصت ترویج فرهنگ و اخلاق رضوی است.
حجت الاسلام مرتضائی نیا با بیان اینکه کرامت صفت خداست و امام رضا کریم و حضرت معصومه کریمه اهل بیت اند ،گفت:این بانو الگوی دختران ایرانی ماست سیره ایشان را بررسی و استفاده نمایند.
امام جمعه زیرکوه با تاکید بر حفظ حجاب اسلامی، بیان داشت:حجاب کامل در شهرستان ما باچادر است نه با مانتو و نباید اجازه دهیم کسی مانتو را ترویج دهد.
وی با بیان اینکه خانواده ها بین دختر و پسر فرقی نگذارند، گفت:امروز دختر مسلمان باید بداند در اطرافش چه می گذرد کمین گاه دشمن را بشناسد و بصیرت سیاسی اش را بالا ببرد.
امام جمعه زیرکوه به سالروز تاسیس نهاد مقدس شورا نگهبان اشاره کرد و بیان داشت: شورای نگهبان پشتیبان واقعی مردم و نظام و خار چشم دشمنان است. شورای نگهبان یکی از ارکان اصیل نظام ضامن اسلامیت قوانین و قانون اساسی است در بسیاری از کشورهای دیکر هم هست ممکن است با این اصطلاح نباشد.
وی ادامه داد:شورای نگهبان امروز خوب درخشیده و یکی از تعابیر حکیمانه مقام معظم رهبری اینست که شورای نگهبان مانع ورود ناخالصی به ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامیست.
مرتضائی نیا گفت:کسانی که با اسلامیت نظام مشکل دارند با این شورا دشمنی می کنند که به نفع نظام نیست و نباید تصعیف شود.
وی ضمن تبریک انتصاب جدید در شورای نگهبان زیرکوه حمایت خویش را از ایشان عنوان کرد .
امام جمعه زیرکوه به قطعنامه ۵۹۸ اشاره و گفت: یک نکته درس اموز اینست تبعیت از ولایت در دفاع مقدس رمز ناکامی دشمنان بود و در شرایط کنونی نیز برای عبور از گردنه های سخت تمسک و تبعیت از ولایت نیاز داریم.
وی به آغاز هفته حج اشاره و گفت: حج عبادتی پر راز و رمز است و بیت شریف سرشار از برکات الهی است باید عامل استوازی امت اسلامی باشد.آل سعود نشان داد شایستگی خادمی حرم امن الهی را ندارد که ان شالله شر ال سعود و صهیونیستها را از دو قبله مسلمین باز دارد.
حجت الاسلام مرتضایی نیا به بیانات رهبری در دانشگاه امام حسین ع اشاره و چگونگی بهره مندی از مولفه های قدرت در برابر تهدیدات امریکا را بیان کرد.
وی افزود :معظم له فرمودند باید مولفه های قدرت را تقویت و در جای لازم مورد استفاده قرار دهیم .شناخت مولفه های قدرت نیاز است .اقتدار ملی این نیست کشوری برای حمایت از کشوری اسلحه بدهد و خونش را بمکد این ذلت است.
مرتضائی نیا گفت:اقتدار اینست یک ملت از درونش بجوشد علم ، نظامی گری و عزت بین المللی را برای خودش کسب کند .
وی اذعان داشت:یکی ازمولفه های قدرت توانمندی های دفاعی است که داریم است تولید انواع موشک های بالستیک و رادار پرتاب ماهواره ساخت زیردریایی تانکها و نارنجکها را داریم.
امام جمعه زیرکوه تصریح کرد:دشمنان حرف از گزینه نظامی نمی زنند و از قدرت ما می ترسند و به قول مقام معظم رهبری اگر یکی بزنند ده تا خواهند خورد.
وی به برجام اشاره و‌گفت : اروپاییها نه تنها اقدام عملی نکردند بلکه در نهایت بسته مایوس کننده ای ارائه کردند انها هر جا امریکا قدم بگذارد قدم می گذارند مسئولین به هوش باشند اروپا در پی وقت کشی است.با قوت و قدرت در مقابل اروپایی ها بایستند و کوتاه نیایند مردم پشتیبان آنها خواهند بود.
وی از مردم خواست در مصرف آب و بر ق صرفه جویی را داشته باشیم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا