عمومی

صداقت در کار،اصلی ترین وظیفه خبرنگاران است

دادستان زیرکوه در جمع خبرنگاران و مدیران کانال های تلگرامی زیرکوه،با اشاره به وظایف مهم خبرنگاران در توسعه و پیشرفت جوامع،گفت: یکی از اصلی ترین وظیفه خبرنگاران صداقت در کار است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، جلسه توجیهی فعالان رسانه ای زیرکوه ، خبرنگاران و مدیران کانالها و گروههای تلگرامی زیرکوه با محوریت آسیب شناسی فضای مجازی با حضور فعالان این حوزه در دفتر دادستان زیرکوه برگزار شد .
حجت الاسلام سید مصطفی جلالی در این جلسه با اشاره به وظایف مهم خبرنگاران در توسعه و پیشرفت جوامع بیان داشت : یکی از اصلی ترین وظیفه خبرنگاران صداقت در کار است .
وی با بیان اینکه صداقت در کار بالاترین مرتبه ای است که در امر خبرنگاری باید وجود داشته باشد ، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در شهرستان ما صداقت در کار وجود دارد .
دادستان زیرکوه محرم اسرار مردم بودن را دومین شرط یک خبرنگار دانست و بیان داشت:خبرنگار با دوربین و ابزاری که در اختیار دارد صحنه هایی را می بیند و به تصویر می کشد که اکثر مردم عادی از آن بی اطلاعند و بعضی از این صحنه ها با آبروی افراد ارتباط دارد.
جلالی با تاکید بر امانت داری ،گفت:مساله امانت داری مساله مهمی است و در ارکان دینی ما و رفتار پیامبران ،امانتداری بزرگترین مساله ایست که وجود داشته و خبرنگاران نیز باید به این مساله جامه عمل بپوشند.
وی با اشاره به نقش روشنگری خبرنگار،تاکیدکرد:اگر خبرنگاران نبودند در بسیاری از موارد دولتمردان و کسانی که دنبال رانت و رانت خواری هستند راحت کار خود را انجام می دادند و مردم هم از آن آگاه نمی شدند.
جلالی ادامه داد:خبرنگار می تواند فضای یک جامعه را آرام یا متشنج کند و با یک خبر یک شهر می تواند پیشرفت کند و بزرگ و تاریخ ساز شود و این نشان دهنده اهمیت کار خبرنگار است.
دادستان زیرکوه با بیان اینکه فضای مجازی فضای بزرگ و تاثیرگذاری است ،گفت:اگر فضای مجازی در بستری که مقام معظم رهبری انتظار دارند جلو برود ، و اگر در راه رسالت اصلی خود حرکت کند می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و می تواند یک کشور را بسازد یا جامعه ای را بیمه کند.
وی با اشاره به شرایط حاکم بر جامعه امروز در بحث فضای مجازی و وجود کانالهای تلگرامی ، گروهها و سایتهای متفاوت در کشور گفت: یکی از آسیبهای فضای مجازی و سایتها و کانالهای تلگرامی این است که امروزه اشخاص و گروهها می توانند تفکرات و اهداف خود را با استفاده از این روش پیش برند ، اما اگر از این ظرفیت به نحو احسن و با صداقت استفاده شود ، می تواند خیلی مفید باشد .
حجت الاسلام جلالی با اشاره به وجود چندین گروه و کانال بی هویت در زیرکوه گفت: اگر در این گروهها و کانالها تبلیغات سوء اتفاق بیفتد باید از طرف مدیران آن گروه یا کانال و سایتها برخورد شود و باید پایش بایستد ، چرا که اگر رسالتی را قبول می کنیم باید نسبت به آن ارزش قائل شویم .
دادستان زیرکوه انتشار هر گونه محتوای بی پایه و اساس و دروغ ، تخریب و توهین به شخص یا گروه ، مطالب خلاف واقع ، تبلیغ علائم تحریمهای انتخاباتی ، تشویش افکار عمومی و همچنین نظر سنجی های کاذب و بی اساس را جرم دانست و گفت : این موارد خلاف قانون است و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد .
جلالی از مدیران کانالها و گروههای خبری شهرستان خواست،فضای گروه را مرتب رصد کنند و ضمن حذف مطالب افرادی که دنبال مسائل حاشیه ای و نامربوط هستند ،این افراد را نیز از گروهها کنار بگذارند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا