عمومی

صدور بیش از 9 هزار کارت ملی هوشمند در زیرکوه

رئیس اداره ثبت احوال زیرکوه از صدور بیش از9هزارکارت ملی هوشمند از ابتدای شروع طرح در این شهرستان خبرداد.

حسین زنگوئی در گفتگو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهار داشت: سازمان ثبت احوال به عنوان یکی از سازمان‌های دولتی است که وظیفه ثبت وقایع ولادت، ازدواج، وفات، طلاق، تهیه و جمع‌آوری اطلاعات و آمار جمعیتی کشور را بر عهده دارد.
رئیس اداره ثبت احوال زیرکوه خاطرنشان کرد: ثبت وقایع حیاتی از جمله ولادت و وفات مهم ترین و اصلی ترین فعالیت های ثبت احوال می باشد که مبنای اصلی در تهیه آمار انسانی در نظام هویتی و تابعیتی و اساس برنامه ریزی و سیاست گذاری دولت در توسعه کشور می باشد .
وی به بیان گزارشی از عملکرد ثبت احوال زیرکوه پرداخت و گفت: ازتیرماه 89 همزمان با ابتدای شروع طرح مکانیزه کردن شناسنامه های افراد بالای 15 سال در کشور تعداد 17 هزار و 99 شناسنامه در این شهرستان صادر و تحویل متقاضیان شده است .
وی بیان داشت: در شش ماهه نخست سال 96 نیز تعداد 2 هزار و 128 شناسنامه مکانیزه برای افراد بالای 15 سال در شهرستان زیرکوه صادر گردیده است .
زنگوئی با اشاره به طرح صدور کارت هوشمند ملی شهروندان گفت: از ابتدای شروع این طرح تعداد 9 هزار و 150 مورد درخواست تعویض کارت ملی در سامانه ثبت شده است که از این تعداد درخواست 8 هزار و 884 کارت هوشمند ملی صادر و 8 هزار و 539 مورد تحویل متقاضیان شده است .
وی همچنین میزان ثبت و صدور کارت های هوشمند ملی این شهرستان را در شش ماهه نخست امسال یک هزار و 856 مورد عنوان کرد و گفت: در شش ماهه نخست امسال 2 هزار و 803 مورد کارت ملی هوشمند در اداره ثبت احوال زیرکوه صادر و 2 هزار و 887 کارت ملی نیزتحویل متقاضیان شده است .
ثبت 441 واقعه ولادت در زیرکوه
رئیس ثبت احوال زیرکوه به میزان واقعه ولادت در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در شش ماهه نخست امسال تعداد 441 مورد واقعه ولادت به ثبت رسیده که این میزان در شش ماهه نخست سال گذشته 417 مورد بوده و این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 5 و هشت دهم درصد رشد است .
وی با بیان اینکه در سه ماهه اول سال 96 تعداد 5 مورد دوقلو زایی در این شهرستان به ثبت رسیده است ، گفت: از تعداد 441 مورد ولادت ثبت شده ، تعداد 234 مورد پسر و 207 مورد دختر بوده است.
زنگوئی یاد آور شد: از این تعداد ولادت ثبت شده در این اداره 99 مورد شهری و 342 مورد روستایی بوده است .
ابوالفضل و فاطمه بیشترین نامهای انتخابی در زیرکوه
رئیس اداره ثبت احوال زیرکوه در مورد اسامی ثبت شده و انتخابی برای این نوزادان در شش ماهه اول سال 96گفت : در بین اسامی پسر بیشترین آنها به ترتیب مربوط به نامهای ابوالفضل با 13 مورد، علی با 13 مورد،و امیر علی با 11 و علیرضا با 9 مورد بوده و در مورد اسامی دختر بیشترین نام ها به ترتیب مربوط به نام های فاطمه با 19 مورد ، فاطمه زهرا با 15 مورد، زینب با 9 مورد و نازنین زهرا با 8 مورد بوده است .
رئیس ثبت احوال زیرکوه با اشاره به افزایش 2/18 درصدی متوفیان این شهرستان نسبت به مشابه سال گذشته گفت: در شش ماهه نخست امسال 78 واقعه وفات در این شهرستان به ثبت رسیده که از این تعداد 7 مورد مربوط به مناطق شهری و 71 مورد مربوط به مناطق روستایی بوده است.
وی یادآور شد: از تعداد 78 مورد واقعه مرگ و میر ثبت شده تعداد 42 نفر مردان و 36 نفر را زنان تشکیل می دهند .
زنگوئی هم چنین از ثبت 119 مورد واقعه ازدواج و 16 مورد واقعه طلاق در شش ماهه سال جاری در زیرکوه خبر داد .
رئیس ثبت احوال زیرکوه در پایان با بیان اینکه برای تعویض شناسنامه و کارت ملی افراد بالای 15 سال تا پایان سال جاری فرصت باقیست ، از کلیه شهروندان و همشهریان عزیز در شهرستان زیرکوه که تاکنون اقدام به تعویض و دریافت کارت هوشمند ملی خود ننموده اند ، خواست تا نسبت به تعویض و دریافت کارت هوشمند ملی خود با طی کردن مراحل ثبت نام از طریق اداره ثبت احوال زیرکوه اقدام نمایند .

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا