عمومی

صدور مجوز تأسیس 80 کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان جنوبی

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی از صدور مجوز تأسیس 80 کانون فرهنگی هنری در مساجد استان خبر داد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی از صدور مجوز تأسیس 80 کانون فرهنگی هنری در مساجد استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از زیرکوه، حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم سبزه‌کار بعدازظهر امروز در نشست هم‌اندیشی روحانیون زیرکوه، اظهار داشت: بعد از دغدغه‌های مقام معظم رهبری در رابطه با شبیخون فرهنگی و جنگ نرم دشمن، شورای عالی انقلاب فرهنگی در قالب تیمی نسبت به تأسیس پایگاه‌هایی در کنار مساجد با محوریت مساجد برنامه‌ریزی کرد.
وی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قابلیت‌های بسیار بالایی دارند و همسو با پایگاه‌های بسیج و نه متناقض با آن فعالیت می‌کنند و بیشترین هدف وجودی آن‌ها احیای کارکردهای مسجد است.
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی بیان داشت: در این کانون‌ها، امور فرهنگی مذهبی، فعالیت‌های هنری، حمایت از صنایع دستی، شعر، قصه و وبلاگ‌نویسی انجام می‌شود.
سبزه‌کار با بیان اینکه مبارزه اصولی با جنگ نرم و جریان نفوذ از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: هر یک از ما اگر گوشه‌ای از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب را برطرف کنیم و در این راستا کادرسازی برای نظام، گفتمان‌سازی فرمایشات رهبر و جذب و معرفی نخبگان را توجه کنیم، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.
وی اذعان داشت: اخیراً مجوز تأسیس 80 کانون فرهنگی هنری در مساجد صادر شده و این کانون‌ها دارای سرانه سالانه در حدود 5 میلیون ریال هستند.
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی از مبلغان زیرکوه خواست نسبت به تأسیس و راه‌اندازی کانون فرهنگی هنری در کنار مساجد این شهرستان اقدام کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا