عمومی

صدور کلیه پروانه های چرای دام دامداران روستای سارجین زیرکوه به صورت الکترونیکی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه از تمدید الکترونیک تمامی پروانه چرای دام دامداران روستای سارجین این شهرستان جهت چرای دام خبرداد.

مهندس رجبی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز اظهارداشت: به منظور تسریع و تسهیل در امر خدمت رسانی به ارباب رجوع و کاهش تردد و جابجائی غیر ضروری مرتعداران و دامداران شهرستان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از ابتدای مهر ماه سال جاری 42 مورد پروانه الکترونیک برای چرای دام دامداران روستای سارجین صادر گردیده است.
وی خاطر نشان کرد که از ابتدای سال جاری تاکنون 325 درخواست الکترونیک برای تمدید الکترونیک پروانه مرتعداری به این اداره واصل گردیده است که برای214 نفر از دامداران سطح شهرستان با 12671 واحد دامی پروانه چرای دام صادر گردیده است.
تهیه سند واگذاری مرتع برای 13 مرتع شهرستان
کارشناس واحد مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه عنوان کرد: تاکنون برای 13 مرتع از 49 مرتع سطح شهرستان سند واگذاری مرتع تهیه شده است و مردم روستاهای شیرگ ، بشیران ، مهرک ، کلاته نو ، دوست آباد ، سیچ ، مهانشهر آهنگران ، کرت آباد ، چاه زرد ، معصوم آبادو … از پرداخت عوارض معاف می باشند.
شوری گفت:بیشترین درخواستهای ثبت شده جهت تمدید پروانه الکترونیک مربوط به روستاهای محمد آباد ، حسین آباد خانم ، حسن آباد ، اردکول ، بقرایی ، تاجکوه ، حسین آباد تاجکوه ،گرینگ، بمرود و شهر حاجی آباد می باشد .
مهندس شوری اظهار داشت :با توجه به اینکه تمامی دامداران روستای سارجین پروانه چرای دام خود را بصورت الکترونیک تمدید نموده اند می توانند بعد از تهیه طرح مرتعداری و معرفی نمایندگان مرتعداران به اداره منابع طبیعی نسبت به تنظیم قرارداد طرح مرتعداری با مدیر کل منابع طبیعی و واگذاری سند مرتع به دامداران اقدام نمایند و از معافیت پرداخت عوارض چرای دام در طول اجرای مدت طرح و حداقل به مدت 15 سال از پرداخت عوارض معاف گردند .
کارشناس واحد مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه افزود : با توجه مجوزهای صادره از سوی مدیرکل محترم اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان از اعضاهای شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها و مردم شریف و ولایت مدار شهرستان زیرکوه درخواست کرد از فرصت پیش آمده جهت تمدید پروانه چرای خود استفاده نمایند و پیگیری پرونده الکترونیک خود را به آخر سال موکول ننمایند !

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا