عمومی

صدور 14 هزار شناسنامه مکانیزه در زیرکوه/ثبت 694 واقعه ولادت در ده ماهه نخست سال جاری

رئیس اداره ثبت احوال زیرکوه از ثبت 694 واقعه ولادت در ده ماهه نخست سال جاری در شهرستان زیرکوه خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حسین زنگوئی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان زیرکوه با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ،اظهارداشت:ثبت وقایع حیاتی از جمله ولادت و وفات مهم ترین و اصلی ترین فعالیت های ثبت احوال می باشد که مبنای اصلی در تهیه آمار انسانی در نظام هویتی و تابعیتی و اساس برنامه ریزی و سیاست گذاری دولت در توسعه کشور می باشد لذا بلحاظ اهمیت و حساسیت موضوع انتظار می رود مبادی ذیربط در اجرای تبصره دو ماده ۵ قانون ثبت احوال همکاری تنگاتنگی با ثبت احوال در ثبت به موقع وقایع حیاتی داشته باشند.
رئیس اداره ثبت احوال زیرکوه به بیان گزارشی از آمار ثبت وقایع حیاتی در ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۵ پرداخت و گفت:در این مدت تعداد ۶۹۴ واقعه ولادت در شهرستان زیرکوه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۱۶۷ واقعه شهری و ۵۲۷ واقعه روستایی است.
وی ادامه داد:تعداد ۳۶۶ مورد از جمعیت متولدین را مردان و تعداد ۳۳۵ مورد از جمعیت متولدین را زنان تشکیل می دهند.
زنگوئی ادامه داد:در ده ماهه نخست سال 95 تعداد ۶۸۰ مورد تک قلو زایی و چهار مورد دوقلو زایی و دو مورد سه قلو زایی ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲/۹۴ درصد ثبت واقعه ولادت کاهش داشته است.
رئیس اداره ثبت احوال زیرکوه تصریح کرد:در این مدت بالغ بر ۱۲۰ واقعه فوت به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳/۴۵ درصد افزایش داشته است و وقایع ولادت و وفات صددرصد در مهلت قانونی به ثبت رسیده است.
زنگوئی با اشاره به صدور شناسنامه مکانیزه ،بیان داشت:در ۱۰ ماهه سال جاری، تعداد 3 هزار و 543 فقره شناسنامه مکانیزه بالای ۱۵ سال در شهرستان صادر شده است.
وی ادامه داد: از ابتدای شروع طرح صدور شناسنامه مکانیزه (تیرماه ۱۳۸۹) در شهرستان، تعداد 14 هزار فقره شناسنامه مکانیزه بالای ۱۵ سال صادر شده است.
زنگوئی به ارایه آمار صدور کارت ملی هوشمند در سالجاری نیز اشاره کرد و عنوان داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون قریب به ۳۲۰۰ درخواست کارت ملی هوشمند اخذ شده که تعداد قریب به ۲۲۰۰ کارت هوشمند نیز تحویل متقاضیان و فعال گردیده است.
وی افزود: بیشترین فراوانی نام در بین پسران به ترتیب ابوالفضل ۲۱ امیرعلی ۱۳ محمد ۱۲ امیررضا ۱۱ محمدحسین، علیرضا و علی ۱۰ مورد و در بین دختران به ترتیب فاطمه ۲۸ فاطمه زهرا ۲۱ زهرا ۲۰ زینب ۱۷ و مهدیه ۱۱ مورد بوده است.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا