عمومی

طبیعت زیبای دره گردشگری تجنود

دره زیبا و سرسبز تجنود در شهرستان زیرکوه یکی از جاذبه‌های زیبای خدادادی و بهشت گردشگران در استان خراسان جنوبی است که در فصل بهار و تابستان هر سال میزبان مسافران زیادی است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، دره زیبا و سرسبز تجنود در شهرستان زیرکوه یکی از جاذبه‌های زیبای خدادادی و بهشت گردشگران در استان خراسان جنوبی است که در فصل بهار و تابستان هر سال میزبان مسافران زیادی است.
وجود رشته کوه‌های عظیم و مرتفع در دل خود جلوه‌هایی از زیبایی را به تصویر کشیده است، جلوه‌هایی که دیدنش علاوه بر پی‌بردن به قدرت و عظمت خداوند، روح و روان انسان را صیقل می‌دهد.
در همسایگی کویر سوزان و تفتیده همت‌آباد زیرکوه و در فاصله کمتر از ده کیلومتر یکی از معجزات خداوند در زمین به وقوع پیوسته است، دره‌ای سرسبز و زیبا با رودخانه‌ای جاری و درختانی عظیم که به بهشت گردشگران در استان خراسان جنوبی شهرت یافته است.
دره تجنود در فاصله 65 کیلومتری جنوب شرق مرکز شهرستان زیرکوه و در مجاورت روستای قدیمی تجنود قرار دارد.
وقتی پای در دره تجنود می‌گذاری در دو سوی دره باغ‌هایی وجود دارند که انواع میوه از زردآلو گرفته تا عناب و زرشک در آن به چشم می‌خورد همچنین نسبت به فصلی که پای بگذاری سرشار از زیبایی، شکوفه، سرسبزی و یا رنگ زیبای زرد پاییزی است.
در دو سوی آب، درختان بید ایستاده‌اند، آب را می‌نوشند و طراوت هدیه می‌دهند، دل عابران را با زیبایی خویش و با سایه‌سار خنکشان شاد می‌کنند، درختان چناری که درون تهی کرده‌اند و فضاهای خالی به اندازه یک اتاق را ایجاده کرده‌اند تو را به نظاره دعوت می‌کنند، آب روان در رودخانه، سرشار از انرژی و زندگی است.
مسیر آب انسان را به دیدن سرمنشاء دعوت می‌کند، وقتی مسیر رود به پایان می‌رسد صخره‌هایی ماسه‌ای نمایان می‌شوند آب در طول زمان و به آرامی بدون هیچ عجله‌ای سنگ‌های آهکی را به زیبایی بریده و مسیر خود را یافته است، سنگ‌های سفید آهک با قدرت آب دیواره‌هایی قائم ساخته‌اند که عرضی از یک تا حداکثر سه متر دارند، انگار در کوچه‌ای با دیواره‌های بلند قدم می‌زنی که با چرخش‌های مسیر و به سمت بالا، دیدن آسمان دشوار است.
هر چند متری پله‌هایی ایجاد شده و صدایی در دره می‌پیچد و آبشارهایی تو را به خود می‌خواند، برای گذر از مسیر چاره‌ای نداری جز اینکه نعلین از پای برگیری و به آب بزنی و صفایی دارد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا