عمومی

طرح هر فرد یک واقف برای مسجد،در روستای آهنگران زیرکوه اجرا شد

به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی زیرکوه و با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه،طرح هر فرد یک واقف برای مسجد،در روستای آهنگران زیرکوه اجرا شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،به همت قرارگاه پیشرفت و سازندگی و همکاری اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه عملیات کاشت درخت وقفی در روستای آهنگران انجام شد تا در هر خانواده یک واقف باشد.
امام جمعه زیرکوه در این مراسم با تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا س بر ذکر تسبیحات حضرت زهرا تاکید کرد و اظهارداشت:تسبیحات حضرت زهرا برابر با هزار رکعت مستحبی است و باعث گشایش در کارها می شود بنابراین سعی کنید مدام این ذکر را تکرار کنید.
حجت الاسلام مرتضائی نیا با بیان اینکه طرحی که انجام شده طرح بسیار قشنگی است،گفت:امروز مساجد ،حسینیه ها و مراکز فرهنگی مردمی اداره می شود و این طرح یک طرح بسیار زیبا و ماندگار است و با انجام این طرح حداقل برای انجام کارهای فرهنگی دغدغه نخواهیم داشت.
امام جمعه زیرکوه خاطرنشان کردکاستارت طرح هر فرد یک واقف برای مسجد،از روستای آهنگران زده شده است و باید تبلیغ کرد تا در بقیه روستاها نیز هر کس یک درخت بکارد و به نام مساجد وقف شود.
حجت الاسلام رمضنپور،رییس اوقاف زیرکوه نیز با بیان اینکه بیشتر موقوفات زیرکوه در بخش زهان واقع شده،گفت: امیدواریم با اجرای این طرح،استارت وقف در بخش های دیگر شهرستان زیرکوه نیز زده شود.
حسین میری فرمانده قرارگاه پیشرفت و آبادانی زیرکوه نیز با اشاره به اینکه در این طرح ۶۰ نهال عناب به همت مردم در منازل کاشته و وقف مسجد روستا می شود، گفت: این طرح به زودی در روستاهای بارنجگان و شاهرخت نیز اجرا خواهد شد.
گفتنی است ،‌در طرح هر فرد یک واقف برای مسجد،‌تعداد 60 اصله نهال عناب در منازل اهالی روستای آهنگران زیرکوه کاشته شد و محصول این درختان وقف مسجد روستا گردید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا