عمومی

عاشق کار خبرنگاری هستم/هنگام تهیه گزارش ، زمان برایم معنی ندارد

جعفر حسنی اهل روستای اردکول زیرکوه است که علاوه بر فعالیت در محیط زیست شهرستان قاین، خبرنگار صدا و سیما در این شهرستان و مدیر پایگاه اطلاع رسانی روستای اردکول و کانال این روستا نیز هست.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، 17مرداد ماه، سالروز شهادت «محمود صارمی» خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان است که به روز خبرنگار نامگذاری شده است.
به همین مناسبت برآن شدیم تا گفتگویی صمیمی با یکی از خبرنگاران فعال شهرستان زیرکوه که به عنوان خبرنگار صدا و سیما در شهرستان قاین مشغول فعالیت است، داشته باشیم.
جعفر حسنی فرزند شهید علی حسنی ، اهل روستای اردکول زیرکوه است که علاوه بر فعالیت در محیط زیست شهرستان قاین، خبرنگار صدا و سیما در این شهرستان و مدیر پایگاه اطلاع رسانی روستای اردکول و کانال این روستا نیز هست.
گفتگوی صمیمی ما با این جوان فعال رسانه ای شهرستان زیرکوه:
با سلام . لطفا خودتان را معرفی بفرمائید و بفرمائید که فعالیت خود در حوزه اطلاع رسانی را از چه سالی آغاز کرده اید؟
جعفر حسنی هستم اهل روستای اردکول. از سال 81 عکاسی رو شروع کردم . ابتدا عکس خبری میگرفتم واز سال 91 بعنوان خبرنگار صدا و سیما در قاین فعالیت دارم. همچنین مدیر سایت و کانال تلگرامی روستای اردکول را بر عهده دارم.
در چند جمله خبرنگاری را تعریف کنید:
خبرنگاری یعنی عشق ، علاقه
خبرنگاری یعنی کاری جهادی،
خبرنگاری یعنی صدای مردم بودن
خبرنگاری یعنی با همه بودن ، ولی یک رنگ بودن
خبرنگاری یعنی بودن در خط مقدم حادثه ها
باید خبرنگار بود تا واژه های فوق را فهمید …
چه شد که به سمت کار خبری رفتید؟
عاشق کار خبرنگاری هستم وقتی در حال تهیه گزارش هستم ثانیه ها و زمان دیگر برایم معنی ندارد و از کارم لذت می برم و اعتقاد دارم کاری که با عشق باشد وکار دلی باشد خوب هم به دل بییندگان خواهد نشست.
وقتی مشکلی از مشکلات مردم به دتصویر کشیده میشود این تلنگری ست به مسئولین تا هرچه زودتر این مشکل برطرف شود وهنگامی که لبخند بر لبان مردم پس از برطرف شدن مشکل می نشیند بهترین لحظات عمرم محسوب می شود.
خاطرات شما از دوران خبرنگاری:
خاطرات تلخ و شیرین زیادی در دوران خبرنگاری دارم
یکی اینکه برای تهیه گزارش به منطقه شاسکوه رفتم و دوربین و تجهیزات سنگین بود وقتی از صخره ها بالا می رفتیم پای من سر خورد و آسیب دید.
یک بار دیگه برای تهیه گزارش از تیم کبدی روستای نوغاب حاجی آباد رفتم و هنگام تهیه گزارش و مصاحبه پشت سرما تیم داشت تمرین می کرد که از پشت سر یک از بازیکنان با من برخورد کرد و هردو زمین خوردیم.
حرف من با مردم و مسئولین قاین:
انتظار دارم ظرفیت رسانه را بدانند ظرفیت بالای رسانه ملی (صدا و سیما)
می توان ظرفیتها ، پتانسیلها، و مشکلات را به گوش همگان رساند .
انتظار دارم زحماتی که کشیده می شود را حداقل مسئولین و مردم ببینید و حداقل خبر خراسان جنوبی را ببینید شاید هر شب برنامه و گزارشی نداشته باشیم و لی در هفته ای یکی دو شب گزارش از قاین داریم.
در پایان جا دارد از زحمات همه همکاران خودم در عرصه اطلاع رسانی تشکر نمایم و روز خبرنگار را به همه این عزیزان تبریک می گویم.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا